Спеціальні потреби

«Венко» домовляється з урядом про відновлення роботи в Україні


Американська нафтова компанія «Венко» готова відновити розвідувальні роботи на ділянці Чорноморського шельфу протягом доби після підписання з українським урядом мирової угоди.

Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» заявив її президент Джим Баун. Сьогодні компанія повідомила, що призупинила на три місяці арбітражний розгляд і розпочала переговори про владнання багаторічної суперечки. Конфлікт із урядом, який очолювала Юлія Тимошенко, не дозволив компанії шукати поклади нафти і газу неподалік Керчі.

Колишня прем'єр-міністр заявляла, що за українським філіалом «Венко» стоять близькі до Партії регіонів бізнесмени. Мовляв, саме вони провели корупційну оборудку в результаті якої «Венко» отримала дозволи на розвідку величезних площ українського шельфу.

Відповідаючи на запитання «Голосу Америки» чому керівництво «Венко» вирішило призупинити розгляд свого позову у суді президент компанії Джим Баун сказав:

«Це не було рішення лише нашої компанії – це було спільне рішення з нинішнім українським урядом. З самого початку розгляду справи в арбітражі ми наголошували, що ми не хочемо позиватися, ми хочемо сісти за стіл переговорів. Але попередній уряд відмовився з нами говорити і нам довелося йти до суду. І цей процес триває вже майже два роки. Зі зміною уряду змінилися підходи і ставлення до цієї справи. Сторони вирішили домовитися і разом звернулися в арбітраж із проханням відтермінувати розгляд справи на три місяці до кінця вересня. Зараз ми намагаємося дійти згоди як вирішити цю суперечку, щоб ми могли відновити розвідувальні роботи.

ГА: Про що саме ви сподіваєтеся домовитися із українським урядом?

Баун: «Якщо ми знайдемо нафту або газ в комерційно привабливих обсягах, наші інвестиції в цей проект можуть становити мільярди доларів. Ми хочемо гарантій захисту наших інвестицій на випадок, якщо якийсь із майбутніх українських урядів вирішить знову заблокувати наш проект. Наша компанія намагатиметься отримати механізми захисту від таких спроб і закріпити їх угодами на весь час діяльності».

ГА: Коли ви очікуєте завершення цих переговорів?

Баун: «Ми розраховуємо уладнати всі деталі до 30 вересня. Тобто, за ті три місяці, які буде призупинено розгляд справи в арбітражі. Якщо це буде довше – ми працюватимемо до досягнення результату. Якщо це станеться швидше, це буде навіть краще. Ми готові відновити наші інвестиції в розвідку на Чорноморському шельфі і допомогти Україні зробити перший крок до енергетичної незалежності. Ми маємо надію, що наш проект буде початком цього шляху».

ГА: Скільки часу вашій компанії знадобиться для відновлення розвідувальних робіт?

Баун: «Ми готові розпочати роботу протягом доби після досягнення згоди. Протягом минулих двох років ми продовжували надсилали уряду робочі плани і бюджети. Ми дуже легко можемо почати їх виконувати після схвалення урядом. І першим кроком буде проведення екологічного дослідження Прикерченської ділянки. Далі ми маємо провести тривимірне сейсмічне дослідження».

ГА: Коли, за вашими розрахунками, може розпочатися буріння?

Баун: «Воно вже могло б розпочатися цього літа, якби ми не втратили стільки часу на цю суперечку. Загалом програма дослідження розрахована на вісім років і розділена на три етапи. Перша фаза передбачає проведення тривимірного сейсмічного дослідження і визначення на підставі цих даних місця розтажування свердловин. На це відводиться три роки. Ми сподіваємося, що наприкінці цього етапу ми зможемо знайти щонайменше одне комерційно привабливе родовище нафти або газу».

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG