Спеціальні потреби

У столиці з’явився музей історії Києва та музей шістдесятництва


У столиці з’явився Музей історії Києва та Музей шістдесятництва. Кияни та гості міста тепер зможуть побачити експонати, які десятки років пролежали у сховах.

Працюватимуть обидва музеї із 23 серпня з 10-тої до 19-тої години. Вхід до музею історії Києва коштуватиме 35 гривень, а до музею шістдесятництва – 25 гривень
«Унікальність цього музею в тому, що він присвячений виключно історії Києва», - розказує заступник генерального директора Музею історії міста Києва з наукової роботи Анатолій Збанацький. За його словами, в музеї знаходиться понад 250 тисяч унікальних експонатів. Правда, не усі з них відвідувачі музею зможуть побачити.

Починаючи з часів Київської Русі до сьогодення, музей розкаже історію міста крізь долі його видатних мешканців. На полицях відвідувачі побачать іржаву кружку Павла Губенка (Остапа Вишні), щерблені окуляри Олександра Палладіна, халат та рукавички Миколи Амосова, моделі літаків Олега Антонова, театральні нагороди Богдана Ступки та речі інших українців, які мають відношення до столиці.

Такі особисті історії повинні привабити киян, вважає директор закладу Лариса Булавіна. Вона пообіцяла, що експозиції будуть постійно змінюватися, і таким чином «фонди провітрюватимуться, що піде їм на користь».

Інший музей шістдесятництва чекав свого відкриття понад 18 років. Експонати закладу сформовані на основі колекції однойменної громадської організації. Тут і зразки самвидаву, і картини, і рукописи відомих представників інтелігенції того часу – Алли Горської, Василя Стуса, Івана Драча, Василя Симоненка та інших. Очолює музей колишній дисидент Микола Плахотнюк. Він сподівається, що музей привабить молодь, яка захоче вивчати явище шістдесятництва.

Як зазначив голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, місто витратило 5,5 мільйонів гривень, щоб відкрити музеї
До того ж, музею історії Києва «пощастило» із приміщенням. Адже раніше на вулиці Богдана Хмельницького, 7 планували збудувати універсам. Проти будівлі, яку зводили над станцією метро «Театральна», довгий час виступали кияни, громадські організації. Після рішення суду, яким доводилася незаконність розбудови у центрі, запланований торгівельно-офісний центр передали у власність музею. Згодом власників будівлі, бізнесмена Вагіта Алієва та депутата-регіонала Вадима Столар київська держадміністрація назвала «меценатами».

«За всі роки незалежності у Києві ще не було такої меценатської акції», - заявив Олександр Попов.

Працюватимуть обидва музеї із 23 серпня з 10-тої до 19-тої години. Вхід до музею історії Києва коштуватиме 35 гривень, а до музею шістдесятництва – 25 гривень.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG