Спеціальні потреби

Принаймні 98 об'єктів культурної спадщини України пошкоджені чи зруйновані за час війни -  ЮНЕСКО 


Щонайменше 98 українських культурних і релігійних об’єктів були пошкоджені або знищені від початку вторгнення Росії в Україну, - про це у середу повідомило ЮНЕСКО.

Внаслідок обстрілів в Україні постраждали об’єкти спадщини у восьми регіонах країни - від об'єктів раннього середньовіччя до тих, що вважаються пам’ятками ранньої радянської архітектури, заявив директор ЮНЕСКО з питань Світової спадщини Лазар Елунду Ассомо в інтерв’ю агенції France Press.

За його словами, кількість постраждалих в Україні культурних об’єктів може зрости, оскільки бойові дії в країні посилюються, а в інших регіонах, де обстрали припинились, доступ до об’єктів спадщини лише зараз стає доступним.

“Щоб відбудувати деякі з цих місць і пам’ятників, потрібен буде час. А інші, ймовірно, взагалі неможливо буде відновити”, – сказав він.

ЮНЕСКО використовує супутникові знімки та звіти очевидців, щоб перевірити інформацію, надану українською владою про пошкоджені місця.

Жодне з підтверджених пошкоджених об’єктів не внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як-от Софійський собор чи монастирські будівлі Києво-Печерської лаври в столиці.

Елунду Ассомо попередив, що будь-який напад на будівлю культурної спадщини, що перебуває під захистом ЮНЕСКО “Блакитний щит”, “є порушенням міжнародного права і також може вважатися військовим злочином”.

Раніше представниця Великобританії в ЮНЕСКО Лора Дейвіс повідомляла: "Останні підтверджені дані ЮНЕСКО про культурні об’єкти України, пошкоджені або знищені Росією: 44 релігійні будівлі, 6 музеїв, 25 історичних будівель, 3 театри, 11 пам’ятників та 1 бібліотека".

В середині березня Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле надіслала лист до глави російського МЗС Сергія Лаврова, в якому нагадала про зобов’язання Росії за міжнародною конвенцією із захисту культурної спадщини під час конфлікту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG