Спеціальні потреби

Кучма і Мельниченко зустрілися на очній ставці


Кучма прибуває до Генпрокуратури
Кучма прибуває до Генпрокуратури

Генеральній прокуратурі після декількох невдалих спроб нарешті вдалося організувати очну ставку між фігурантами справи про вбивство журналіста Ґеорґія Ґонґадзе. Колишній президент України Леонід Кучма і екс-співробітник державної служби охорони Микола Мельниченко зустрілися в слідчому управлінні ГПУ.

Самі учасники неохоче розповідають про зміст очної ставки. Леонід Кучма заявив, що слідча дія не зіпсувала йому настрою і висловив намір менше спілкуватися із пресою про візити до Генпрокуратури. Мовляв, цими коментарями лише шкодить собі. Микола Мельниченко натомість каже, що розповів слідчим і звинуваченому, яким чином здійснював записи і до кого із оточення глави держави звертався із проханням їх оприлюднити. Екс-охоронець також натякнув, що почуту від нього інформацію Кучма сприйняв спокійно:

«На очній ставці Леонід Данилович відкрив для себе дуже багато нового. Він дізнався багато чого про своє оточення, хто його накручував, у тому числі і по справі Ґонґадзе», – заявивив Мельниченко.

Попри це Леонід Кучма продовжує наполягати на своїй непричетності до вбивства Ґонґадзе і після допиту висловив переконання, що прослуховування розмов глави держави Мельниченко організував не сам, а за чиєюсь вказівкою:

«Для мене теж важливо було зрозуміти, хто кукловод. Усім зрозуміло, що він був. Але хто це – для мене теж це питання».

Провести очну ставку між колишнім президентом та охоронцем раніше заважали небажання Леоніда Кучми говорити із Мельниченком, який, за даними слідства, організував прослуховування кабінету глави держави і зміг записати розмови високопосадовців, де вони обговорювали необхідність провчити журналіста. Згодом зустріч довелося перенести через відсторонення від справи адвоката екс-глави держави.

Генпрокуратура поки що утримується від оприлюднення подробиць про хід слідства.

XS
SM
MD
LG