Спеціальні потреби

ГПУ відпустила Кучму в Москву


Екс-президент України Леонід Кучма
Екс-президент України Леонід Кучма

Генеральна прокуратура України дозволила Леоніду Кучмі поїхати до Москви на святкування Дня космонавтики. Відомство повідомило, що задовольнило клопотання екс-президента, якому висунуто звинувачення у справі про вбивство журналіста Ґеорґія Ґонґадзе.

Цю заяву ГПУ оприлюднила після того як сам Леонід Кучма заявив про відмову у поїздці від слідчого, який начебто викликав його у вівторок на допит. Екс-президент також обурювався, що йому не дали часу на пошук нового адвоката. Один із захисників Кучми помер напередодні.

«Ми просили у зв’язку з відомою подією дати нам день або два, щоб знайти іншого адвоката. Але мені відразу вручили повістку. Намагаються довести мене, як то кажуть, «до білого каління» або до чогось більшого. Зрозуміти, чого хоче Генпрокуратура або слідчі органи – істини, чи чось інше – я сьогодні не можу», – поскаржився Леонід Кучма.

Він також підтвердив, що його адвокати очевидно наполягатимуть на відстороненні від справи слідчого.

Поїздка до Росії, де на державному рівні відзначатимуть 50-річчя першого польоту людини в космос, буде першим візитом колишнього глави держави за кордон після того, як в рамках розслідування справи з нього взяли підписку про невиїзд. Ще один фігурант справи про вбивство Микола Мельниченко припускав, що Леонід Кучма використає цей привід для зустрічей із представниками російської влади, які мають можливість вплинути на перебіг розслідування.

У той же час адвокати екс-президента привідкрили завісу над тим, яким чином доводитимуть невинуватість свого клієнта. Американський правник Алан Дершовіц сказав, що його команда наполягитиме на незалежній експертизі записів Мельниченка, які фігурують як докази у справі про вбивство. Мовляв, для цього від Генпрокуратури вимагають розповісти яким чином слідство встановило аутентичність цих матеріалів.

«Якщо нам не нададуть записи, це буде порушенням принципу верховенства права, що неприйнятно для Європейського суду з прав людини та міжнародної громадськості. Вони просто не приймуть результатів такого судового розгляду, якщо стороні захисту не дадуть доступу до всіх матеріалів кримінальної справи, тому що це характерно для поліцейської держави», – заявив Дершовіц.

Так само адвокати хочуть отримати доступ до всіх матеріалів слідства, підкресливши, що нині такого права сторона Леоніда Кучми позбавлена.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG