Спеціальні потреби

В Україні набирають обертів розслідування щодо Петра Порошенка


Колишньому главі держави закидають, зокрема наказ про перехід українських кораблів через Керченську протоку.

Ранок 19 листопада. До Головної військової прокуратури викликали п’ятого президента України: свідчити у справі про події в Іловайську 2014 року.

Журналісти чекали даремно, Петро Порошенко не прийшов.

Історія із переслідуванням екс-президента розпочалася з приходом до влади команди Зеленського. Сьогодні йдеться вже про 13 проваджень, в яких згадується прізвище Порошенка. Список цих справ опублікувало ДБР. Там – і захоплення державної влади, і ухилення від сплати податків, і затримання Саакашвілі…

Але головна справа, та, з якої все почалося, кажуть адвокати, стосується наказу Порошенка українським військовим морякам провести кораблі через Керченську протоку. Мовляв, таким чином глава держави навмисно провокував загострення конфлікту з Росією, щоб відтермінувати президентські вибори.

Ігор Головань
Ігор Головань

«Все почалося із заяви [Андрія] Портнова у справі моряків», – сказав «Голосу Америки» адвокат Петра Порошенка Ігор Головань.

За його словами, «ДБР своїми так званими слідчими діями хоче поставити під сумнів законність дій українського керівництва, законність дій українських моряків. А також підтвердити російську позицію, що це начебто була українська провокація, начебто було перевищення повноважень. Усі інші заяви – це просто димова завіса, яка маскує основну мету».

Адвокати Порошенка заявляють – їхній підзахисний і надалі не ходитиме на допити, якщо його, як цього разу, викличуть не в законний спосіб, а через Фейсбук. Вони також називають усі розпочаті провадження абсурдними.

Проект подання про зняття депутатської недоторканності з Порошенка вже готовий


Новий поворот у справі екс-президента намітився цього тижня. Державне бюро розслідувань спрямувало до Генеральної прокуратури повідомлення про підозру. Проект подання про зняття депутатської недоторканності з Порошенка вже готовий.

У Верховній Раді розмірковують над тим, як голосуватимуть, якщо таки отримають це подання.

Ось що сказав «Голосу Америки» перший віце-спікер Руслан Стефанчук:

Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук

“У фракції Слуга народу буде вільне голосування. Окрім цього, ми будемо дивитися на ті матеріали, які надійдуть. Я як юрист буду покладатися тільки на своє розуміння юридичного аналізу цих справ”.

А тим часом експерти вказують на політичну складову переслідування екс-президента. І на те, що звинувачення проти Порошенка підозріло вкладаються в русло кремлівських вимог до України.

Олексій Гарань
Олексій Гарань

“Складається враження, що основний удар наноситься саме по Порошенку. Мені здається, що це не випадково», - сказав «Голосу Америки» професор політології НаУКМА Олексій Гарань.

Якщо послухати президента Зеленського, то у нього головний ворог не Путін, а саме Порошенко


За словами Гараня, «Якщо послухати президента Зеленського, то у нього головний ворог не Путін, а саме Порошенко. Мовляв, зараз є політична воля досягти миру, а раніше у попередньої влади такого не було. Це неправда. Це просто перенесення відповідальності з Путіна на українську владу».

А голова дипломатичного представництва США в Україні Вільям Тейлор напередодні зробив заяву зі словами підтримки Порошенкові. За конфлікт однозначно відповідає Росія, а не колишній президент, наголосив Тейлор.

«Голос Америки» звернувся по коментарі щодо кримінального переслідування Петра Порошенка до Генпрокуратури та ДБР, але відповіді поки що нема.

Дивіться також: Нафтогаз vs Газпром: американські експерти прокоментували нові умови Кремля Києву.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG