Спеціальні потреби

Дейвид Креймер: Рішення КСУ ставить під сумнів легітимність владних інституцій


Рішення Конституційного суду України стало черговим сюрпризом для західних оглядачів, що стежать за подіями в Україні. Вони зазначають, що подібний крок робить політичне майбутнє України невизначеним.

Старший експерт Фонду Маршала Дейвид Креймер зокрема наголошує на тому, що рішення Конституційного Суду ставить під питання легітимність уряду, парламенту та інших владних інституцій в Україні, як також незалежність суду:

«Серйозне занепокоєння викликає продовження консолідації влади в Україні у руках вузького кола осіб. Владна система не матиме достатньо стримувань та противаг. Викликає занепокоєння, що виконавча влада буде мати занадто багато повноважень. Вже зараз ми бачимо, що Рада стала таким собі формальним органом у порівнянні з минули п’ятьма роками. Постають питання щодо незалежності Ради від виконавчої влади, питання про рішення суду під час формування коаліції і тепер це останнє рішення викличе запитання щодо незалежності суду як інституції».

Що ж до зміни позиції президента щодо конституційної реформи, то Дейвид Креймер згадав відому приказку про те, що спосіб мислення визначається місцем сидіння:

«Оскільки він зараз сидить у президентському кріслі не є несподіванкою, що тепер він має інший погляд на конституційну реформу і на рішення суду. Він заявив, що підтримує проведення референдуму, щодо розподілу владних повноважень. Я думаю, що він можливо уже усвідомив, що це рішення суду викличе багато запитань і застережень, і сподіваюсь, що він спробує переконати людей, що ця консолідація влади не призведе до зловживання владою. Саме це дуже непокоїть людей».

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG