Спеціальні потреби

Експерт: США закривають очі на порушення в Росії


Все частіше у Вашингтоні можна почути запитання про те, наскільки ефективною є зовнішня політика адміністрації Обами щодо Росії. Це питання обговорюється на різних форумах та на шпальтах впливових видань. Зокрема 20 вересня газета Вашингтон пост надрукувала статтю старшого експерта Фонду Маршала Дейвіда Креймера, у якій останній закликає адміністрацію не закривати очі на порушення прав людини у Росії.

Минулого тижня державний секретар США Гілларі Клінтон, виступаючи у Раді з міжнародних відносин США, окреслила успіхи адміністрації Обами на зовнішньополітичній арені. Серед досягнень вона назвала покращення взаємин США з Росією. Але останні утиски владою в Росії громадських активістів та журналістів та дії самої російської влади на зовнішньополітичній арені, на погляд Теда Бромунда із Фонду «Спадщина» ставлять під сумнів ефективність нових взаємин між двома країнами.

«Клінтон пишається новими відносинами США з Росією. Але саме Росія постачає Ірану ядерні матеріали для реактора. І саме Москва продала Тегерану сучасні системи протиповітряної оборони».

Саме про це йдеться у статті Дейвіда Креймера, колишнього високопоставленого посадовця в адміністрації Джорджа Буша. Зокрема, він вважає, що сьогодні адміністрація Обами закриває очі, або обмежується дипломатичними фразами щодо дій російської влади, тоді як Росія з кожним днем все більше перетворюється на авторитарну державу. В інтерв`ю Голосу Америки Креймер сказав, що нинішній підхід необхідно підкорегувати.

«На мій погляд, наша поведінка спонукає Росію думати, що вони мають зелене світло і відчувають, що можуть робити все, що завгодно, без того щоб відповідати за свою поведінку. Ми повинні переглянути цю політику і знайти шляхи вплинути на ситуацію».

За словами Креймера, така політика небезпечна не лише для Росії, але й для країн сусідів.

«Що важливо, Росія не лише протидіє розвитку демократії у своїй країні – вона намагається блокувати розвиток демократії у сусідніх країнах. Росія не хоче бачити проведення у країнах-сусідах непрогнозованих виборів, які можуть привести до влади уряди, невигідні для Росії. І це ще раз говорить нам про те, що ми повинні публічно реагувати на дії Росії і змусити російську владу відповідати за свою поведінку»,– каже старший експерт Фонду Маршала.

На погляд Креймера, довести Росія свої занепокоєння США повинні на потаку двома способами: припиненням підтримки вступу Росії у Світову організацію торгівлі та забороною на в’їзд до США російських посадовців та їх родин.


 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG