Спеціальні потреби

В МЗС назвали 23 країни, відкриті для українців


Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба

В українському зовнішньополітичному відомстві не очікують, що цей список буде розширений найближчим часом

Куди можна поїхати?

Літо у розпалі, і ті українці, які, попри пандемію, прагнуть подорожувати, мають до вибору 23 країни. Про це повідомив на онлайн-брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Серед відкритих для в’їзду країн міністр виділив дві підгрупи: привабливі для українців і ті, які не користуються великою популярністю.

Отже, українців у себе готові приймати Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея (популярні напрямки); а також - Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови (менш популярні напрямки).

Європа закрита, але...

Як зауважив міністр закордонних справ, дуже багато питань виникає у зв’язку з в’їздом до країн Шенгенської зони. Наразі Україна за епідемічними показниками не входить до безпечного «зеленого списку», і для українців закриті кордони Європейського Союзу.

До ЄС пустять тих, хто їде з метою навчання або має інші невідкладні особисті обставини

Водночас існують винятки. Зокрема, в’їжджати на територію ЄС можуть особи, які прямують транзитом. Пустять також тих, хто їде з метою навчання або має інші невідкладні особисті обставини.

Повний список винятків було наведено на брифінгу. Він включає працівників медичних закладів, дипломатів, прикордонників, представників міжнародних організацій тощо, які їдуть не з туристичною метою, а в службових справах. Заборона не стосується також перевізників товарів –передусім водіїв вантажівок, які курсують між країнами.

Топ-країни, якими найбільше цікавляться українці

Усім, хто зібрався купувати квитки, в МЗС радять спершу перевірити інформацію, яка постійно оновлюється, на онлайн-карті tripadvisor.mfa.gov.ua

Міністр Кулеба назвав 3 країни, що їх українці найчастіше перевіряють на цій карті. З’ясувалося, що мандрівників найбільше цікавлять Угорщина, Туреччина і Франція.

Українських мандрівників найбільше цікавлять Угорщина, Туреччина і Франція

Як пояснив Кулеба, через Угорщину діє ефективний транзит, і це приваблює співвітчизників, які вивчають можливість в’їзду на територію ЄС автомобілем.

Що ж до Туреччини, то, як підтвердив Кулеба, туди відпочивальників з України пускають вільно: при перетині кордону міряють температуру. Також важливо мати з собою страховий поліс, що покриває витрати на лікування COVID-19.

Мандрівникам радять бути обачними, щоб не повторити долю українців у Греції

Міністр Кулеба прокоментував ситуацію, за якою стежить вся країна: історію з українцями, які прилетіли до аеропорту Афін, але не були пропущені на територію Греції. У зв’язку з цим МЗС радить мандрівникам не лінуватися перевіряти інформацію про в’їзд до тієї чи іншої країни, перш ніж купувати квитки. А також не тішити себе ілюзіями, що головне долетіти, а потім «якось воно буде».

Що ж до авіакомпаній, то їх МЗС просить не продавати квитки до країн ЄС, куди в’їзд українцям наразі заборонений. З відповідним листом зовнішньополітичне відомство звернулося до Міністерства інфраструктури.

Стосовно громадян України, які застрягли в Афінах, то, як повідомив Кулеба, для 12 з них заброньовані квитки коштом авіакомпанії, і у вівторок двома рейсами вони повернуться до України.

Коли ЄС перегляне заборону щодо України?

Європейські дипломати пообіцяли переглядати списки країн, яким дозволено в’їзд до Шенгенської зони, кожні 2 тижні. Однак в МЗС не сподіваються, що вже при наступному перегляді Україна увійде до «зеленого» списку.

«Я не очікую, що через тиждень це рішення буде переглянуте», – сказав міністр Кулеба. Але як він додав, «Ми працюватимем, аби щойно Україна впишеться в норматив, ми отримали зелене світло».

Ключовим критерієм для потрапляння у список країн, безпечних з погляду епідемічної ситуації, є кількість хворих на 100 тисяч населення

Як нагадав Кулеба, ключовим критерієм для потрапляння у список країн, безпечних з погляду епідемічної ситуації, є кількість хворих на 100 тисяч населення. Цей показник має не перевищувати середній по ЄС, тобто 16 хворих (в Україні цей показник набагато вищий). Другим важливим критерієм є динаміка розвитку епідемії, а в Україні останніми тижнями стався сплеск коронавірусної хвороби.

При цьому у Міністерстві закордонних справ України наголошують: обмеження щодо мандрівок, встановлені у зв‘язку з пандемією, не мають жодного відношення до функціонування безвізового режиму між Україною і ЄС. Як підкреслив міністр Кулеба, щойно пандемічні обмеження знімуть, безвіз знову запрацює на повну потужність.

Дивіться також: Covid-19 у США: послаблення карантину почалося занадто рано, молодь, втратила пильність

XS
SM
MD
LG