Спеціальні потреби

ЄС закликає Сербію та Косово припинити суперечки


Військові НАТО патрулюють перепускний пункт на кордоні між Сербією і Косовом
Військові НАТО патрулюють перепускний пункт на кордоні між Сербією і Косовом

Верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон закликала Косово та Сербію до пошуку діалогу. Вона повідомила, що посланник ЄС у регіоні Роберт Купер відвідає ці країни найближчими днями та спробує змусити обидві сторони сісти за стіл переговорів.

У п’ятницю етнічні серби з півночі Косова заявили, що вони взяли в блокаду війська НАТО, які з четверга патрулюють прикордонні пости із Сербією.

НАТО ввело свої підрозділи до Косова після того, як уряд, що складається з етнічних албанців, надіслав поліцію на кордон із Сербію, аби забезпечити виконання заборони на імпорт qз Сербії. Ця заборона була відповіддю Косова на подібну заборону з боку Сербії. Це викликало заворушення, у результаті яких один поліцейський був вбитий та кілька людей поранені. У середу, негайно після того як було досягнуто домовленості з НАТО щодо виводу косовської поліції з прикордонних постів, туди увірвалися серби у масках, озброєнні гранатами.

Сербський анклав у Косово, як і офіційний Белград, відмовляється визнавати легітимність уряду цієї країни після того, як Косово оголосила незалежність від Сербії у 2008-му році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG