Спеціальні потреби

Навіть після приборкання вірусу світову економіку очікують нелегкі часи - коментарі експертів


Керуючий директор міжнародної інвестиційної компанії Blackrock Амері Бісат заявив у середу, що через пандемією коронавірусу у першій половині 2020 року об`єм світової економіки може скоротитися на 11 відсотків, а продуктивність економіки зменшиться на 6 трильйонів доларів.

За консервативними оцінками, за цей період може бути втрачено 5 мільйонів робочих місць, а з урахуванням неповної зайнятості і скорочення заробітної плати ситуація може виявитися ще гірше, заявив Бісат в ході віртуального дискусійного форуму, організованого Близькосхідним центром Карнегі.

Все залежить від того, як будуть розвиватися події далі, але якщо пандемія буде тривати довший час, ця криза буде матір’ю всіх криз

Прямі іноземні інвестиції у всьому світі впадуть цього року на 40 відсотків, кажуть економісти ООН. А це становить довготривалу загрозу глобальному виробництву та мережам збуту. Економісти кажуть, що більшості країн займе від двох до трьох років, щоб повернутися до показників, які вони мали перед пандемією.

2008 рік у порівнянні з нинішньою кризою буде здаватися «генеральною репетицією», каже економіст Гарвардського Університету Кеннет Рогофф.

«Це вже виглядає як найбільше падіння для глобальної економіки за останні 100 років», - цитує економіста видання NYT. «Все залежить від того, як будуть розвиватися події далі, але якщо пандемія буде тривати довший час, ця криза буде матір’ю всіх криз», - попереджає Рогофф.

Відновлення буде повільним, деякі ж поведінкові моделі взагалі зміняться, якщо не назавжди, то принаймні на довгий час

Навіть після того, як вірус буде приборканий, світову економіку очікують нелегкі часи, кажуть фахівці. Режим соціального дистанціювання може тривати ще довгий час. А саме споживчі витрати складають дві третини світової економіки. Якщо люди не почнуть витрачати гроші, піднімати економіку буде важко.

«Людська психологія не повернеться швидко до норми, - каже економіст інвестиційної фірми у Лондоні TS Lombard Чарльз Дюма. – Люди пережили реальний шок. Відновлення буде повільним, деякі ж поведінкові моделі взагалі зміняться, якщо не назавжди, то принаймні на довгий час».

Економісти кажуть – у США вже, скоріш за все, почалась рецесія, так само як в Європі, Канаді, Японії, Сінгапурі, Бразилії, Мексиці. Економіка Китаю, за прогнозами TS Lombard, цього року виросте лише на 2 відсотка.

Дивіться також: Не треба платити оренду за квітень: орендодавець у Каліфорнії вирішив допомогти орендарям під час пандемії


XS
SM
MD
LG