Спеціальні потреби

Контрнаступ: експерт з майбутніх конфліктів описав перші 24 години наступу ЗСУ


Бахмут під час нападу Росії на Україну. 15 квітня, 2023 р. Фото: Adam Tactic Group/Handout via REUTERS
Бахмут під час нападу Росії на Україну. 15 квітня, 2023 р. Фото: Adam Tactic Group/Handout via REUTERS

Перші 24 години очікуваного контрнаступу України, ймовірно, будуть вирішальними, - такий прогноз на сторінках видання Foreign Policy озвучив Франц-Стефан Гаді, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень з кіберпотужності та майбутніх конфліктів.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Контрнаступ як “український найдовший день”

У статті “Український найдовший день” експерт прогнозує, що перша доба можливого контрнаступу України стане “найдовшим днем для Збройних сил України”, нагадуючи досвід попередніх воєн, коли початкова фаза атаки часто визначає характер наступної битви, вирішує перемогу чи поразку та визначає стратегічний вплив наступу.

Лише вище командування України володіє інформацією, чи Україна зараз має вирішальну перевагу у вогневій потужності, боєприпасах, чисельності війська та матеріально-технічному забезпеченні на полі бою, - наголошує експерт. А дискусії про те, коли й де українські війська завдадуть удару, та який вплив матиме нещодавно поставлена західна зброя, за його словами, це лише припущення.

Війна Росії проти України дедалі більше є діями на виснаження. Військам буде нелегко уникнути виснажливого характеру бою і при контрнаступі, – вважає екперт.

А сам контрнаступ, на його думку, зможе бути успішним, якщо українським силам вдасться “викликати параліч у російському військовому керівництві та паніку серед російських рядових”. Це допомогло б і “уникнути лиха виснаження в перші години майбутнього наступу”.

Найкраще зможуть спрацювати нематеріальні фактори, не лише зброя: тактична несподіванка, лідерство на полі бою та бойовий дух. “У цьому сценарії українські бронетанкові колони пробивають оборону Росії, швидко просуваються в російський тил і загрожують вузлам командування та управління, таким як військові штаби та центри постачання, посилюючи паніку та параліч”, - пише Франц-Стефан Гаді.

"Організований хаос"

“Будь-яка військова операція – це так чи інакше організований

Переможе той, хто буде менш схильний до паніки.

хаос”, - каже експерт. З огляду на це, додає він, саме тактичне лідерство матиме вирішальне значення на початковому етапі. Йдеться у тому числі про здатність приймати та виконувати рішення на нижчих рівнях командування. Саме керівникам молодшого рангу ймовірно доведеться виявляти слабкі місця в російському захисті та швидко використовувати їх, щоб проштовхнути якомога більше бронетанкових формувань у російський тил. Переможе той, хто буде менш схильний до паніки, - підсумовує Гаді.

Експерт також припускає, що майбутній контрнаступ може мати успіх, якщо вдасться паралізувати російське військове керівництво і викликавши паніку у російських військах, але невідомо, чи буде цього достатньо для довгострокових стратегічних здобутків, “не кажучи вже про перемогу у війні” України.

Голос Америки повідомляв раніше, що державний секретар США Ентоні Блінкен висловив підтримку Україні в час підготовки до великого контрнаступу і заявив, що Росія “програє” свою загарбницьку війну. Про це Блінкен сказав 18 квітня за підсумками зустрічі глав МЗС “Групи семи” в Японії.

“Зараз, коли Україна готується розпочати контрнаступ, щоб повернути свою землю, звільнити свій народ на окупованих територіях, зупинити ракети, бомби та безпілотники, які продовжують щодня падати на мирне населення, ми підтримуємо Україну”, - сказав Блінкен.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG