Спеціальні потреби

Капітана американського авіаносця, який підняв тривогу щодо COVID-19, відсторонили від посади


Есмінець «Теодору Рузвельт»
Есмінець «Теодору Рузвельт»

ВМС США усунуло з посади капітана авіаносця «Теодор Резвельт», який поширив інформацію про спалах коронавірусу COVID-19 на борту.

В.о. голови ВМС США Томас Молді повідомив журналістам у четвер, що капітана Бетта Крозьєра замінить контр-адмірал Карло Сардьєлло.

«Потрібна більш залучена і стійка ментальність в командній ієрархії», - заявив Молді і зауважив, що «втратив довіру» до капітана.

Команда вітала капітана голосними викликами, скандувала його ім’я, як свідчить відео поширене у соцмережі. Незважаючи на підтримку команди, дії Крозьєра будуть розслідувати ВМС США і йому може загрожувати покарання. Про це з посиланням на інформацію від в.о. Голови ВМС США Томаса Молді, повідомляє Reuters.

Келлі Мегзамен, аналіткиня Center for American Progress назвала відсторонення «незаслуженим покаранням» і заявила, що капітана варто було б просунути по службі, пише «Голос Америки». «Лише за день до цього керівництво ВМС хвалило капітана за те, що він підняв ці питання. Тепер його відсторонили без поважної причини на тлі надуманих звинувачень у поширенні непотрібної паніки», - говорить Мегзамен.

Раніше цього тижня капітан Крозьєр звернувся з листом до командування про необхідність захистити команду від COVID-19. «Ми не на війні і тому жоден моряк не повинен гинути без причини від пандемії», - йдеться в листі, копія якого потрапила до преси.

Біля 1000 службовців було евакуйовано з авіаносця на Гуам. Ще 2 700 буде евакуйовано найближчими днями.

Дивіться також: Одна із найскладніших ситуацій із пандемією у США – у штаті та в місті Нью-Йорк. Відео

XS
SM
MD
LG