Спеціальні потреби

Коен: Трамп хотів, щоб я брехав


Майкл Коен, колишній юрист президента США Дональда Трампа, зачитує своє вступне слово на слуханнях в Конгресі, 27 лютого 2019 року
Майкл Коен, колишній юрист президента США Дональда Трампа, зачитує своє вступне слово на слуханнях в Конгресі, 27 лютого 2019 року

Колишній юрист Трампа Майкл Коен виступив з різкою критикою президента США Дональда Трампа у своїх публічних свідченнях перед Комітетом з нагляду Палати представників Конгресу США.

Слухання привернули значну увагу у США, адже раніше Коен, якого в грудні було засуджено до трьох років ув'язнення, визнав свою провину у наданні неправдивих свідчень Конгресу щодо проекту будівництва офісного центру кампанії Трампа в Москві, та порушенні правил фінансування політичних кампаній.

"Трамп прямо не говорив мені брехати у Конгресі. Він так не працює, - заявив Коен в своїх свідченнях. - Коли ми говорили під час виборчої кампанії, у той самий час, коли я активно проводив переговори в Росії від його імені, він міг дивитися мені в очі і стверджувати, що у нас в Росії немає жодних справ, а потім вийти і брехати американському народу, кажучи те саме. По-своєму, він говорив мені брехати".

"Я шкодую про той день, коли сказав «так» пану Трампу, - промовив Коен під час слухань. - Я шкодую про допомогу та підтримку, яку я йому надавав. Мені соромно за свої власні проступки, і я публічно взяв на себе відповідальність за них, визнавши провину в суді Південного округу Нью-Йорка. Мені соромно за свою слабкість і недоречну лояльність - того, що я зробив для пана Трампа, прагнучи захистити і підтримати його. Мені соромно, що я вирішив брати участь у приховуванні незаконних дій пана Трампа, а не слухати власне сумління. Мені соромно, тому що я знаю, ким пан Трамп є насправді. Він расист. Він аферист. Він шахрай", - наголосив колишній юрист Трампа.

За лічені години до виступу Коена в Конгресі, президент Трамп заявив, що Коен обманює, щоб скоротити свій строк покарання.

"Майкл Коен був одним з багатьох юристів, які мене представляли (на жаль). У нього також були й інші клієнти. Верховний суд штату щойно позбавив його прав вести юридичну практику за брехню та шахрайство. Він коїв погані речі, не пов'язані з Трампом. Він бреше, щоб скоротити собі термін ув'язнення...", - зокрема, написав Трамп у Twitter.

Низка інших представників Республіканської партії також звинуватили Коена у брехні.

В своїх свідченнях, Коен також заявив, що Трамп заздалегідь знав про плани WikiLeaks опублікувати електронне листування, отримане через хакерський злам Демократичного національного комітету.

Заява Коена, що Трамп заздалегідь знав про витік інформації WikiLeaks, можливо, є найбільш важливим звинуваченням Коена проти Трампа, адже воно пов'язане з тематикою розслідування можливих зв'язків кампанії Трампа з Росією

"Пан Трамп включив пана Стоуна на гучному телефонному зв'язку. Пан Стоун сказав пану Трампу, що він щойно спілкувався телефоном з (засновником WikiLeaks) Джуліаном Ассанжем і що пан Ассанж сказав пану Стоуну, що через пару днів буде масштабний злив інформації електронного листування, яке зашкодить кампанії Гілларі Клінтон. Пан Трамп відповів, зазначивши щось на зразок "було б чудово", - сказав Коен у своєму вступному слові.

Це, можливо, найбільш важливе звинувачення Коена проти Трампа, адже воно пов'язане з тематикою розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера, що стосується зв'язків передвиборчої кампанії Трампа з Росією, написав The Washington Post напередодні слухань.

Мюллер вже заявляв, що хакерський напад було проведено російськими військовими, перед тим, як WikiLeaks оприлюднив ці листи.

CNN, посилаючись на власні джерела, повідомляє, що президент Трамп письмово підтверджував, відповідаючи на питання спецпрокурора Мюллера, що його радник Роджер Стоун не говорив йому про WikiLeaks, або про зустріч в офісному центрі Трампа 2016 року між його сином, посадовцями передвиборчої кампанії та російською юристкою, яка обіцяла надати компрометуючу інформацію стосовно Гілларі Клінтон.

Дивіться також: Час-Тайм. Як привести іноземного інвестора у Ваше місто

Час-Тайм. Як привести іноземного інвестора у Ваше місто
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Чому вибори США — одні із найдорожчих? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG