Спеціальні потреби

Кирило відслужив у Софії Київській та пообіцяв приїздити регулярно


Кирило відслужив у Софії Київській та пообіцяв приїздити регулярно
Кирило відслужив у Софії Київській та пообіцяв приїздити регулярно

Московський патріарх приступив до кульмінаційної частини свого пастирського візиту в Україну – відвідин Києва. Прибувши до української столиці в неділю ввечері, глава Російської православної церкви зранку у понеділок відправив службу у Софійському соборі. Це перше богослужіння, яке провів очільник Московського патріархату у Софії Київській за всі роки української незалежності.

Відтак Кирило очолив засідання священного синоду Російської православної церкви в іншій українській святині – Києво-Печерській лаврі. Своє зібрання синод РПЦ присвятив подоланню церковного розколу, а за результатами видав звернення до «розкольників» (якими у Московському патріархаті вважають Київський патріархат і Українську автокефальну православну церкву) із закликом покаятись.

У понеділок стало також відомо, що відтепер московський патріарх їздитиме в Україну щороку або й частіше. Як заявили у відділі зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату, глава РПЦ планує щороку зустрічати день хрещення Русі – 28 липня – не інакше як у Києві.

А тим часом візитам московського гостя, які помітно почастішали зі зміною влади в Україні, радіють не всі. Зустріти пікетами російського ієрарха в Києві пообіцяли напередодні українські «праві». Зранку у понеділок представники ВО «Свобода» Олега Тягнибока спробували провести театралізоване дійство-протест на вулицях, прилеглих до Софійського майдану. Спроба, однак, закінчилася арештом 8 активістів.

Від найменших виявів протесту російського гостя в Україні надійно захистили. Софійський собор, де правив службу патріарх Кирило, за кілька кварталів обгородили залізними щитами та автобусами з міліцією. А Київський окружний суд минулої п’ятниці підготував рішення, яким заборонив на час візиту будь-які масові акції в центрі столиці – і противників, і прихильників патріарха. При цьому, як на аргумент, суд послався на ризик бійок між демонстрантами з різних таборів.

Водночас опозиція висловила обурення забороною. Те, що влада не дає українцям висловити свою думку про візит, зайвий раз свідчить, що цей візит служить духовній експансії Росії, – заявили, зокрема, в київській міській організації УНП.

Судову заборону масових акцій проігнорують у Київському патріархаті. Як повідомила прес-служба УПЦ-КП, планований на 28 липня велелюдний хресний хід центром Києва все одно відбудеться. Як наголошують у київського патріарха Філарета, цей хід не буде акцією протесту, не пов’язаний з гостинами московського патріарха Кирила і навіть у просторі ніяк не перетинається з маршрутом Кирила у цей день.

«Судова заборона не може розповсюджуватися на згадний хресний хід, адже він не є ані акцією протесту, ані акцією на підтримку візиту Московського патріарха й взагалі до цього візиту не має стосунку», – підкреслюється в повідомленні прес-служби КП.
А тим часом московський гість, до приїзду якого українців зобов’язали «більше трьох не збиратися», продовжує наполягати: його візит суто пастирський, сприяє церковному порозумінню в Україні і не пов’язаний з політикою.

Російська православна церква жодним чином не зазіхає на суверенітет України. Вона лише «захищає те, що належить Богу», – запевнив московський патріарх в суботу у Дніпропетровську, напередодні вильоту до Києва.

Нагадаємо: пастирський візит Кирила в Україну, що розпочався 20 липня з відвідин Одеси, закінчиться 28 липня.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG