Спеціальні потреби

Кіреєв знову відмовився відпустити Тимошенко


Кіреєв знову відмовився відпустити Тимошенко
Кіреєв знову відмовився відпустити Тимошенко

Шосте клопотання скасувати арешт, і шоста відмова. Увечері в понеділок Печерський райсуд відхилив прохання захисту звільнити Юлію Тимошенко з-під варти. Цього разу за екс-прем’єрку заступилися уряд Австралії, Спілка письменників України та голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок. Однак суддя Кіреєв, як і в усіх попередніх випадках, приводу для зміни запобіжного заходу не побачив і знову відправив Тимошенко ночувати в СІЗО.

А тим часом у Лук’янівському СІЗО заспокоюють: життю VIP-підсудної тут ніщо не загрожує. У понеділок Державна пенітенціарна служба оприлюднила заяву, в якій спростувала інформацію про існування загрози для життя і здоров’я Тимошенко. Так правоохоронці відповіли на лист самої опозиціонерки, оприлюднений перед арештом. У цьому листі вона висловила побоювання, що в слідчому ізоляторі її спробують вбити, видавши це за самогубство, і попереджала, що аж ніяк не планує зводити рахунки з життям.

Весь день у понеділок суд присвятив продовженню допиту свідків. Дехто з них свідчити не хоче чи не може, але їх збираються до цього примусити. Так, суддя Кіреєв постановив силою доправити в суд Богдана Соколовського, що працював уповноваженим з питань енергетичної безпеки у колишнього президента Ющенка. У примусовому порядку свідка Соколовського доправлять до суду 17 серпня. Соколовський просив суддю відкласти його допит до 1 вересня, посилаючись на серйозну хворобу і на те, що він проходить курс лікування поза містом. Суддя побачив у цьому «суперечливі доводи» і наказав привести свідка силоміць.

Як виглядає, не хоче свідчити у справі Тимошенко і сам екс-президент. Як стало відомо Інтернет-виданню «Українська правда», Віктор Ющенко надіслав до канцелярії Печерського суду листа, у якому підтвердив свої свідчення під час досудового слідства, але прибути для допиту відмовився. Не брати участь у процесі йому рекомендувала партія «Наша Україна». Як вважають у «Нашій Україні», колишній президент «не повинен стати іграшкою в руках влади і своєю участю легітимізувати політичну розправу». Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на партійному сайті. Водночас на думку оглядачів, ідея свідчень у суді над Тимошенко може не імпонувати Ющенку з інших причин. Мовляв, екс-прем’єрка під час цих свідчень не пропустить нагоди звинуватити його у корупційних зв’язках з РосУкрЕнерго.

Так чи інакше, Ющенко, за даними ЗМІ, мав прибути в Україну з-за кордону 15 серпня. І, як сказала прокурор Фролова журналістам, якщо екс-президент не прийде свідчити сам, його, як і Соколовського, можуть доправити в примусовому порядку.

У понеділок допитали двох свідків з боку обвинувачення – заступника голови Інституту держави і права Володимира Нагребельного і екс-заступника голови секретаріату президента Ющенка Олександра Шлапака.

При цьому перший свідок фактично став на бік підсудної. Нагребельний, якому Генпрокуратура замовила експертний аналіз «газових» директив, заявив, що не бачить у діяльності Тимошенко ознак злочину чи перевищення повноважень. За його висновком, директиви це те саме, що доручення, а давати доручення Нафтогазу є правом прем’єр-міністра України.

Натомість наступний свідок, Шлапак, заявив таке: на юридичному статусі директив він не розуміється, але газові угоди, підписані Тимошенко, були вкрай невигідні для України.

Свідчення Шлапака розлютили прихильників Тимошенко, які мітингували на Хрещатику. Коли чиновник секретаріату екс-президента виходив із суду на вулицю, його облили водою та зламали йому окуляри.

Тепер суд планує викликати міністра палива та енергетики Юрія Бойка; він свідчитиме на боці обвинувачення. Водночас було відхилено клопотання залучити до справи кількох свідків з боку захисту, у зв’язку з чим Тимошенко закликала суддю дотримуватися рівності та змагальності сторін. Вона дорікнула Кіреєву, що той викликає всіх без винятку свідків, про яких просить обвинувачення, і відмовляє захисту. Досі суддя допустив до справи лише двох свідків від захисту – Турчинова і Ливинського.

Суд продовжить розгляд «газової» справи у вівторок 16 серпня.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG