Спеціальні потреби

Білий дім: «Ми не викручуємо руки, не штовхаємо та не вмовляємо». Німеччина має «власний процес» щодо танків Leopard


Архівне фото: Німеччина поставляє танки Leopard Словаччині
Архівне фото: Німеччина поставляє танки Leopard Словаччині

Коментуючи результати зустрічі в Рамштайні в інтерв’ю «Голосу Америки», координатор стратегічної комунікації Білого дому з питань національної безпеки і оборони Джон Кірбі сказав, що у питанні надання танків Україні «Німеччина проходить через свій власний процес щодо танків Leopard».

«Ми не викручуємо руки, не штовхаємо та не вмовляємо. Ми хочемо, щоб країни давали те, що вони можуть, коли вони можуть і де вони можуть, і в тому розмірі та масштабі, які їх влаштовують. І це вирішувати Німеччині», – наголосив Кірбі.

«Ми знаємо, що Німеччина працює над власним процесом щодо танків Leopard, які є чудовими танками, дуже потужними, не вимагатимуть від українців надмірної кількості підготовки, якщо Німеччина захоче рухатися в цьому напрямку. Але це питання є ключовим. Це є рішення Німеччини», – сказав він.

Він додав, що Німеччина збільшила свої внески, які вона почала робити ще на початку війни, і є «одним із провідних у світі фінансових донорів України з точки зору саме фінансової допомоги» і союзники це «високо цінують».

«Ми вважаємо, що важливо, щоб кожна нація, яка може підтримати Україну в її захисті, робила це саме зараз. Однією з критичних потреб Збройних сил України цієї зими і, ймовірно, навесні буде бронетехніка. Через види бойових дій, які вони ведуть на Донбасі, які можуть включати танки, але не обов’язково, хоча українці мають реальну потребу у додаткових танках», – сказав Кірбі.

У суботу, 21 січня, міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви закликали Німеччину чимшвидше надати Україні танки Leopard.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу та його колеги з Латвії – Едгарс Рінкнкевічс, і Литви – Ґабріелюс Ландсберґіс наголосили у спільній заяві, що танки потрібні Україні для того, щоб у Європі швидко відновився мир, і що Німеччина несе «особливу відповідальність у цьому питанні».

«Ми, міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви, закликаємо Німеччину негайно надати Україні танки Leopard. Це потрібно, щоб зупинити російську агресію, допомогти Україні та швидко відновити мир у Європі. Особливу відповідальність у цьому питанні несе Німеччина як провідна європейська держава», – написали міністри у Twitter.

Учора, у п’ятницю, 20 січня на американській базі ВПС Рамштайн на восьмій зустрічі представників держав - учасниць Контактної групи з оборони України було узгоджено новий пакет допомоги Україні, до якого увійшли додаткові ракети класу «земля – земля», системи ППО, артилерійські установки та бронетехніка.

Перед початком зустрічі багато спостерігачів очікували, що на ній буде ухвалено принципове рішення про постачання Україні німецьких танків Leopard 2. Йшлося про постачання або безпосередньо з Німеччини, або за її згодою на реекспорт з інших країн. Однак цього рішення не було ухвалено.

З іншого боку, Німеччина також не відмовилася постачати танки Україні. Оглядачі вважають, що рішення, очевидно, готується. Новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус наказав міністерству провести ревізію парку танків Leopard, які тих, що стоять на озброєнні бундесверу, так і тих, які ще перебувають у виробників.

Як повідомляв «Голос Америки», у рамках "Рамштайну" відбулася окрема зустріч представників країн-власників танків Leopard 2 німецького виробництва, які мають у Європі, зокрема, Туреччина, Австрія, Данія, Канада, Фінляндія, Греція, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Швеція та Іспанія.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG