Спеціальні потреби

Мусульмани у США звинувачують конгресмена Кінґа в релігійній нетолерантності


У Нью-Йорку пройшла демонстрація на підтримку ініціативи Кінґа
У Нью-Йорку пройшла демонстрація на підтримку ініціативи Кінґа

Слухання, присвячені питанню радикалізації американської мусульманської громади, які розпочалися у Конгресі у четвер викликали хвилю дискусії не лише у залі засідань. Представники мусульманських організацій у США звинувачують ініціатора слухань – республіканця Пітера Кінґа у розпалюванні релігійної нетолерантності. Однак Кінґ, який очолює конгресовий Комітет національної безпеки та ініціював розгляд цього питання, залишився непохитним у своїй позиції:

«Здатися – означатиме стати боязгузливою жертвою політичної коректності та не виконати головного завдання, покладеного на цей комітет – захистити Америку від терористичної загрози».

Демократ Бенні Томсон застеріг, що такі різкі висловлювання та дії можуть призвели до громадського неспокою. А перший мусульманин обраний у Конгрес – демократ Кіт Елісон назвав слухання яскравим прикладом стереотипного мислення та пошуку цапа відбувала.

Відтак Елісон дуже емоційно розповів історію працівника швидкої допомоги, який рятував життя 11 вересня 2001-го, а відтак зазнав переслідувань через те, що був мусульманином. Після того Мелвін Бледзоу розповів про свого сина, якого найняла Аль-Кайда і який пізніше був арештований за вбивство американського солдата:

«Ми не повинні говорити про всіх мусульман. Ми повинні захиститись від тих радикалів, які ховаються за поміркованими мусульманами. Саме вони становлять загрозу Америці та нашим дітям».

Відтак, між законодавцями розпалилися дебати. Пролунали звинувачення у расизмі та упередженому ставленні. Мусульманин Зуді Джессер, лікар за фахом, каже, що мусульмани повинні припинити посилатися на дискримінацію та замість того зосередитись на проблемі:

«На жаль, над проблемою радикалізації мусульманської громади працюють переважно не-мусульмани. Прикладом того є звіт нью-йоркської поліції про радикалізацію мусульман. Більшість мусульманських груп його засудили, втім саме вони повинні були взяти активну участь у його складанні».

Нова група, що об’єднує лідерів юдеїв, мусульман та християн, каже, що слухання на Капітолійському пагорбі не розколють їх організацію. Представник організації – Марк Палавін зазначив:

«Коли суспільство виокремлює певну релігійну громаду через віросповідання, ми прийдемо на допомогу і станемо пліч-о-пліч, у будь-який момент, коли це стане необхідно».

Слухання у Конгресі посилили дебати щодо того, як американська влада повинна діяти по відношенню до народжених в Америці ісламських терористів, щоб не допустити дискримінації певного прошарку суспільства. І ця дискусія, напевно, триватиме ще довго. Конгресмен Кінґ каже, що ці слухання – лише перші з запланованих на цю тему. 

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG