Спеціальні потреби

Умови контрнаступу ЗСУ в Херсонській та Харківській областях дуже різні, говорять оглядачі на Заході


Фото: зруйнований міст через Сіверський Донець поблизу Балаклії, звільненої ЗСУ, Харківська область, 18 вереня 2022 року. REUTERS/Sofiia Gatilova
Фото: зруйнований міст через Сіверський Донець поблизу Балаклії, звільненої ЗСУ, Харківська область, 18 вереня 2022 року. REUTERS/Sofiia Gatilova

Росіяни тижнями готувались до контрнаступу України в Херсонській області. Чи допоможе це їм протистояти українським Збройним Силам, обговорюють аналітики у США.

Російські сили, ймовірно, намагаються провести більш контрольований відступ в Херсонській області, вказують аналітики американського Інституту вивчення війни. Війська РФ намагаються не зупинити, а сповільнити український контрнаступ на Херсонщині і відійти на позиції, які легше захищати а також уникнути хаосу, який був при відступі з Харківської області минулого місяця, припускають аналітики.

Дослідники ISW прогнозують, що у наступні тижні ЗСУ зможуть звільнити більшість якщо не всю західну частину Херсонської області, якщо продовжать наступ та будуть і далі руйнувати шляхи поставок РФ.

В The New York Times вказують на те, що Україна вже декілька тижнів веде контрнаступ в регіоні і намагається виснажити російські сили і змусити їх здатись, чи відступити. "Однак, на відміну від північного сходу, де російські лінії були тонкими і блискавичний напад України їх швидко переміг, на півдні російські сили витратили тижні на підготовку до українського наступу і зміцнили свої позиції", - йдеться в статті.

В ISW погоджуються - в Харківській області російські війська були менш концентровані, ніж в Херсонській, а також український контрнаступ заскочив ї зненацька.

Росіяни, готуючись до українського контрнаступу, укріпили свої позиції на заході Херсонскої області і розмістили там краще навчені і екіпіровані сили, включаючи елементи 1-ї танкової армії, йдеться в повідомленні ISW. Елементи цієї армії українські війська розбили під Харковом і захопили велику кількість високоякісного обладнання, вказують дослідники.

В ISW також припустили, що удари ЗСУ по шляхах постачання через Дніпро вже вплинули на поставки Росії на правий берег, про що свідчать нещодавні повідомлення про нестачу води та їжі в окупованому Херсоні а також зменшення артилерійських обстрілів від російських сил.

Американський ветеран, який навчає українські сили, в інтерв'ю Newsweek вказав на те, що бої на півдні можуть бути більш кровопролитними, адже на українські сили очікують воєнні дії в умовах міста, щоб звільнити такі міста як Херсон, або Мелітополь. "Міські бої дуже кровопролитні, - сказав ветеран США Ерік. - Багато жертв і не важливо наскільки ви добре навчені".

Він також вказав, що українським військовим варто змінювати ментальність із оборони на наступ.

"Багато в чому, Україна оборонялась, - сказав Ерік. - В обороні умови для перемоги більше на вашій стороні, ніж в наступі". "Їм потрібно змінювати ментальність", - додав він про ЗСУ.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG