Спеціальні потреби

Влада Харкова погрожує демонтувати наметове містечко на майдані Свободи


Геннадій Кернес
Геннадій Кернес

У Харкові назріває загострення післявиборчого протистояння. На вівторок міська влада запланувала демонтаж наметового містечка протестувальників; ті, своєю чергою, заявили про готовність «дати адекватну відповідь».

Наметове містечко на майдані Свободи буде згорнуто. Про це сповістила у понеділок Харківська міськрада на своєму офіційному сайті. Як пояснили у мерії, рішення прийнято у зв’язку з початком підготовки міста до новорічних свят. «У планах міської влади – підготувати Харків до новорічних свят. Ми повинні враховувати інтереси більшості харків’ян. Тому рекомендуємо звільнити площу від наметів до кінця дня вівторка», – мовиться у повідомленні.

Однак мешканці наметового містечка до рекомендації не дослухались. Вони заявили, що продовжать безстрокову акцію, аж поки не доб’ються перерахунку голосів або повторних виборів Харківського міського голови. Якщо ж їх спробують розігнати силою – захищатимуть свої намети і своє право на протест.

Дві учасниці акції оголосили у понеділок, що розпочинають голодування. Одна з голодуючих – старша жінка 68 років.
Свої вимоги активісти підкріпили підписами харків’ян, які підтримують проведення перевиборів. Як повідомили протестувальники, таких підписів вони зібрали вже понад 12 тисяч і мають намір переслати їх разом із відкритим листом президенту України.

А тим часом Геннадій Кернес, у чию чесну перемогу на виборах не вірять протестувальники, уже офіційно оголошений мером Харкова. У понеділок Харківська міська виборча комісія зареєструвала висуванця від Партії регіонів міським головою. Своїм рішенням міськвиборчком призначив навіть дату першого засідання сесії новообраної Харківської міськради, яке має відбутись 24 листопада.

Натомість головний конкурент Кернеса, Арсен Аваков, нового мера далі не визнає і продовжує оскаржувати результати виборів у судах. Як повідомив у понеділок його адвокат, саме тепер Харківський апеляційний адмінсуд розглядає апеляційну скаргу Авакова на рішення Харківського окружного адмінсуду, який відмовив Авакову у задоволенні його вимог про перерахунок голосів.

Утім, протести проти виборчих фальсифікацій у Харкові – хоч би якими обгрунтованими були вимоги Авакова і його прихильників перерахувати голоси – виглядають приреченими на поразку. Адже протест так і не став справді масовим. Площа Свободи у Харкові не стала анонсованим «новим Майданом». І, як зазначають оглядачі, Харків лише засвідчив той рівень пасивності і втоми, який панує нині в українському суспільстві.

Нагадаємо: 9 листопада в Харкові розпочалася безстрокова акція протесту проти визнання результатів виборів міського голови. У перший день акції на площу Свободи вийшло близько 3 тисяч харків’ян. Сьогодні у наметовому містечку в центрі Харкова стоїть близько 30 наметів, у яких постійно мешкає зо два десятки протестувальників.
Нагадаємо також: згідно з офіційними даними, на виборах мера Харкова перемогу здобув кандидат від правлячої Партії регіонів Геннадій Кернес, який на 1% голосів випередив висуванця від опозиційної партії «Батьківщина» Арсена Авакова.

XS
SM
MD
LG