Спеціальні потреби

Керрі назвав Росію "важливим партнером" сказав про "перебудову відносин" і цим переполошив оглядачів


Заяви державного секретаря США Джон Керрі зроблені у Москві, де голова зовнішньополітичного відомтсва США зустрічається із президентом Володимиром Путіним та головою МЗС Сергієм Лавровим, збентежили деяких оглядачів.

Серед іншого Керрі заявив, Росія та США "мають ідеї щодо кращого та швидшого прогресу в Україні" та розповів про бажання "перебудувати та посилити відносини США-Росія".

Державний секретар США також назвав незаперечним те, що "спільна робота США та Росії з союзниками по Міжнародній групі підтримки Сирії призвели до певного прогресу у Сирії".

Окрім того, твітуючи з особистого акаунту Керрі назвав Росію "важливим партнером", а діалог з Сергієм Лавровим щодо Сирії та України - "продуктивним". Варто відзначити, що у ході спілкування із Лавровим Керрі також підняв питання української льотчиці Надії Савченко.

Народ Сирії міг відчувати на смак та запах, що значить зменшення насильства і як це отримати допомогу

На час написання цього матеріалу було відомо, що Керрі високо оцінив внесок Росії у мирний процес у Сирії (до недавнього часу США вказували на те, що цілями ударів ВКС Росії у Сирії були противники Асада та цивільні - прим. ГА).

"Народ Сирії міг відчувати на смак та запах, що значить зменшення насильства і як це отримати допомогу", - цитує звернення Керрі до Путіна кореспондент "Голосу Америки" Сінді Сейн.

У відповідь Путін заявив Керрі, що прогрес у Сирії "став можливим завядки лідерству президента США Барака Обами".

Загалом оглядачі відзначили, що діалог між Керрі та Путіним відбувався у дуже дружній атмосфері.

Tон розмови Керрі із російськими високопосадовцями та зроблені ним заяви спантеличили деяких оглядачів, які поспішили вказати на непослідованість США.

"Важливий партнер". Ого! От як змінила ситуацію маленька війна у Сирії. А як же "ізоляція"? І яке майбутнє санкцій? - написав про слова Керрі редактор видання BNE Бен Аріс.

"Такі заяви переконують, що у Заходу взагалі немає політики"- також відзначив Аріс.

А кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві Стів Розенберг відзначив, що слова Керрі у Москві можуть свідчити про зміну ставлення до Росії у Вашингтоні і становлять разючий контраст із заявами президента США Барака Обами, зробленими раніше.

"А пригадуєте, як Обама обурив Росію, коли назвав її "регіональною потугою"? Тепер Керрі назвав США та Росію "двома потужними націями" Путін буде тішитись... ", - твітнув журналіст.

"Дісталось" Керрі і за учорашню зустріч із молодими ліредами Росії, захоплення якими дипломат не приховував.

"Не найкращий момент захполюватись "російськими лідерами" - ця країна вбила тисячі у Сирії", - обурився Білл Броудер виконавчий директор Hermitage Capital всесвітньовідомий, як голова Глобальної компанії за справедливість у справі Магнітського.

Напередодні американський сенатор Джон Маккейн, який очолює Комітет Сенату з питань збройних сил, надіслав офіційний лист держсекретареві Джону Керрі із закликом зробити справу Надії Савченко головною складовою його зустрічей з президентом Росії Володимиром Путіним та іншими державними лідерами Росії у Москві.

Дивіться також: Ось чому послабшання Росії не означає, що Україна може "розслабитись"

Ось чому послабшання Росії не означає, що Україна може "розслабитись". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

XS
SM
MD
LG