Спеціальні потреби

Керрі вимагає від Росії закликати сепаратистів в Україні роззброїтися


Держсекретар Джон Керрі
Держсекретар Джон Керрі

Після зустрічі з міністром закордонних справ Франції в четвер держсекретар США Джон Керрі заявив, що Росія повинна «протягом декількох годин» закликати сепаратистів в Україні роззброїтися.

«Ми прийшли до повної згоди, що Росія повинна буквально протягом кількох годин показати, що вона готова надати сприяння у роззброєнні сепаратистів, спонукати їх роззброїтися, скласти зброю і почати ставати частиною легітимного процесу», – заявив Керрі журналістам у Парижі.

Держсекретар додав, що лідери ЄС обговорять можливі санкції проти Росії на саміті в Бельгії, який починається в четвер.

«Ми всі погодилися, що вони повинні бути готові до цього. Але ми б вважали за краще не переходити до режиму санкцій. Нам хотілося б побачити спроби співпраці між США, Європою, Росією та українською стороною», – сказав він.

У середу верхня палата російського парламенту проголосувала за скасування наданого президенту Володимиру Путіну права на використання армії для вторгнення в Україну, де центральна влада намагається придушити сепаратистський заколот на російськомовному сході країни.

У вівторок Путін звернувся до парламенту з проханням відкликати дане йому право використовувати збройні сили для вторгнення в Україну. Однак Москва поки не прийняла заходів щодо сприяння роззброєнню українських сепаратистів, як того вимагає Захід.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG