Спеціальні потреби

Джон Керрі: «Американський народ вітає наших балтійських друзів»


Джон Керрі
Джон Керрі

Державний секретар США Джон Керрі виступив із письмовою заявою з нагоди 75-річчя прийняття так званої Декларації Веллеса. У 1940 році в.о. держсекретаря Самнер Веллес (Sumner Welles) засудив насильницьку анексію Латвії, Литви та Естонії Радянським Союзом. У заяві була декларована відмова Сполучених Штатів визнати легітимним це територіальне придбання СРСР.

«Декларація Веллеса була більш ніж тимчасовим символічним жестом. З 1940 року до повного відновлення незалежності країн Балтії через півстоліття, прапори Латвії, Литви та Естонії продовжували майоріти над Вашингтоном, а їхні народи були переконані, що прийде день повернення свободи», - підкреслив держсекретар Керрі.

Глава Держдепартаменту наголосив, що США і країни Балтії в новому столітті «поділяють відданість демократичним цінностям, безпеці кордонів». За його словами, «територіальна цілісність суверенних держав є непорушною».

«У цю важливу річницю ми святкуємо незалежність країн Балтії та віддаємо належне тим багатьом, хто страждав і пожертвував собою заради її досягнення. Американський народ вітає наших балтійських друзів як союзників по НАТО, як членів ЄС та партнерів, прихильних загальним поглядам на мирну, єдину і вільну Європу», - заявив глава зовнішньополітичного відомства США.

Дивіться також: У Обами пояснили, чому ядерна угода з Іраном не має альтернатив

У Обами пояснили, чому ядерна угода з Іраном не має альтернатив. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG