Спеціальні потреби

Влада Казахстану звинувачує банкіра-опозиціонера в тероризмі


Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв

Влада Казахстану заявила, що їй вдалося попередити терористичний замах. У фінансовій столиці країни, місті Алмати, планувалося підірвати кілька бомб. Прокуратура звинувачує в підготовці теракту банкіра, що перебуває в розшуку – Мухтара Аблязова.

За планом, минулої неділі терористи мали підірвати кілька вибухових пристроїв у парках та урядових будівлях Алмати. За словами прокуратури, мета тероризму – налякати місцеве населення, створивши атмосферу хаосу та паніки.

Аблязов – активний опонент президента Нурсултана Назарбаєва. Він утік до Лондона у 2009-му, ховаючись від переслідування за звинуваченням у розкраданні грошей банку. Минулого місяця лондонський суд засудив його до 22 місяців ув’язнення за неповагу до суду. Аблязову вдался втекти, і місце його перебування залишається невідомим.

Тероризм, насилля та громадьскі протести – нетипові для Казахстану, незважаючи на авторитарний характер керування країною президентом Нурсултаном Назарбаєвим. Казахстан – багатий на поклади нафти, і більшість казахів мають набагато вищі стандарти життя, ніж мешканці інших країн Центральної Азії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG