Спеціальні потреби

Президент Назарбаєв закликав до проведення виборів у Казахстані


Президент Нурсултан Назарбаєв
Президент Нурсултан Назарбаєв

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв розпустив нижню палату парламенту і закликав до проведення виборів 15 січня наступного року, щоб здійснити реформу практично однопартійної системи.

В оприлюдненому на Інтернет-сторінці указі, Назарбаєв, який керує Казахстаном уже понад 20 років, закликав до розпуску Мажилісу. Президентська прес-служба повідомила, що потрібно, щоб багатопартійна система продовжувала демократичний розвиток країни.

Нині правляча партія Назарбаєва та його прихильники займають усі місця в нижній палаті парламенту. Після того, як у квітні Назарбаєва обрано на ще один п’ятирічний термін, президент, якому 71-рік, завявив, що парламент повинен мати багатопартійну систему.

Запроваджені у 2009 році зміни до виборчого закону означають, що друга за кількістью отриманих голосів політична партія все-таки матиме місця в парламенті, навіть якщо за неї проголосувало менше семи відсотків громадян, які раніше були потрібні для отримання місця.

На парламентських виборах 2007 року президентська Народно-демократична партія «Нур-Отан» здобула підтримку 88 відсотків виборців, тоді як її найближча суперниця заручилася підтримкою менше п’яти відсотків і не здобула навіть одного місця в законодавчому органі.

На найближчих виборах як Демократична партія Казахстану «Ак жол», яка тісно пов’язана з діловими колами, і провідна опозиційна Демократична партія Казахстану «Азат» розраховують на те, що здобудуть місця в парламенті.

В історії незалежного Казахстану, на думку міжнародних спостерігачів, ніколи не було вільних і справедливих виборів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG