Спеціальні потреби

Зміна клімату: США продовжують стриману політику, а фінансисти закликають до дій


Активісти закликають до дій зі стримування зміни клімату, Катовіце
Активісти закликають до дій зі стримування зміни клімату, Катовіце

В Польському місті Катовіце тривають переговори ООН зі зміни клімату.

На цьому тлі, 415 інвесторів, включаючи такі великі компанії, як UBS Asset Management та Aberdeen Standard Investments підписали спільну Заяву світових інвесторів 2018, з вимогою до урядів вжити термінових дій з протистоянню глобальному потеплінню, повідомляє Reuters.

"Світ переходить на чисту енергію, але урядам потрібно зробити більше, щоб прискорити перехід на менше використання вуглецю, покращити стійкість нашої економіки та фінансової системи до ризиків зміни клімату", - йдеться в заяві.

В 2015 році в Катовіце було досягнуто домовленості про стримування глобального потепління на рівні менше 2 градусів Цельсію на рік.

Якщо це не буде зроблене, то глобальне потепління завдасть економічних збитків у три-чотири рази більших за фінансову кризу, попереджає британських менеджер активів Шродерс.

Водночас, Сполучені Штати продовжують без ентузіазму ставитись до міжнародних зусиль з протидії зміні клімату.

Під час переговорів в Катовіце Сполучені Штати підтримали формулювання Росії, Саудівської Аравії та Кувейту стосовно звіту зі зміни клімату, де йшлось, що світ має лише 10 років, щоб практично на половину скоротити викиди вуглецю, щоб уникнути катастрофічного потепління.

Ці країни запропонували замінити слово "привітали" на слово "взяли до уваги" у формулюванні про реакцію країн ООН на звіт, пише The Washington Post.

"Сполучені Штати готові взяти до уваги звіт і подякувати науковцям, які над ним працювали, однак, не вітати його, так як це означало б підтримку звіту, - заявив речник Державного департаменту. - Як ми чітко зазначили під час дискусії (протягом засідання присвяченого обговоренню питань зміни клімату) та в інших органах, Сполучені Штати не підтримують результати цього звіту".

Дивіться також: ​Новa модель економічного процвітання індустріальних міст США - на прикладі Буффало

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG