Спеціальні потреби

Хакери виявили, як Касперський відбирав бізнес у конкурентів з Європи та Китаю


Євген Касперський

Співзасновник компанії «Лабораторія Касперського» Євген Касперський цитував Володимира Путіна, коли казав своїм підлеглим «мочити у сортирі» конкурентів.

Співзасновник компанії «Лабораторія Касперського» Євген Касперський цитував Володимира Путіна, коли казав своїм підлеглим «мочити у сортирі» конкурентів. На це звертає увагу американська преса.

Видання Reuters пише, що російський президент після бомбардування Грозного говорив схожі речі про чеченців. «Якщо ми їх впіймаємо в туалеті, ми їх замочимо вкінці кінців», - цитує видання знамениту фразу Путіна, яку він сказав 1999 року.

Як стало відомо журналістам із електронної переписки Касперського, через 10 років, у 2009-му, засновник однієї з провідних світових компаній у сфері інформаційної безпеки доручив своїм помічникам не соромитися у виборі засобів боротьби з конкурентами, зокрема, з виробником антивірусів AVG Technologies NV (зі штабом в Амстердамі).

В імейлах не уточнюється, що має на увазі метод «мочити», але Касперський пише, що він уже використовував цей підхід проти конкурентів у Китаї кілька років тому. Він при цьому не називає назву китайської компанії.

«Ми вже мали досвід «мочити» у Китаї. В 2002 – 2003 роках. І ми поклали край просуванню вперед одного з лідерів ринку», - пише в своїх імейлах Касперський.

За словами колишнього співробітника "Лабораторії…", метою Касперського на китайському ринку була Jiangmin New Science & Technologie Co., одна з найбільших у Китаї антивірусних компаній на ринку у той час.

Посилаючись на три анонімні джерела, Reuters пише, що на початку двотисячних чимало експертів працювали одночасно для Касперського та Jiangmin. Між тим, коли росіянам не вдалося укласти ліцензійну угоду з китайськими партнерами, вони почали ідентифікувати файли як віруси, які потім копіювала антивірусна компанія у Китаї. Це створювало проблеми на комп’ютерах клієнтів Jiangmin.

«В результаті, усі клієнти перейшли до компанії Касперського», - цитує слова джерел видання Reuters.

Скільки саме нового бізнесу Касперському вдалося здобути через ці дії, невідомо. В одному зі своїх імейлів Євген Касперський називає китайський напад «гумовою бомбою» та успішним проектом.

Термін «гумова бомба» у Росії пішов від популярного в СРСР анекдоту, де йдеться про повідомлення ТАСС: «Не бажаючи терпіти постійні провокації з боку Китайської Республіки, але керуючись гуманними міркуваннями, Радянський Союз скинув на Китай гумову бомбу. На сьогоднішній день, втрати китайської сторони складають два мільйони людей. Бомба продовжує стрибати».

«Щось мені підказує, що без цієї «гумової бомби» справи не були б такими райдужними у Китаї», - написав Касперський 8 жовтня 2009 року у своїй електронній пошті.

У травні 2015 року в інтерв’ю американському виданню Bloomberg Businessweek Євген Касперський сказав: «Російські хакери-кримінали є найкращими у світі».

Національне громадське радіо у США (NPR), розповідаючи про його минуле, звертає увагу на причетність Касперського до ФСБ.

NPR, посилаючись на аналітика російських спецслужб Андрія Солдатова, пише, що співзасновник "Лабораторії Касперського" «все більше асоціюється із російською службою безпеки, допомагаючи їм ловити кіберкриміналів, забезпечуючи кібербезпеку під час важливих подій», таких як Олімпійські ігри в Сочі.

У 2011 році, як далі веде стаття NPR, коли у Касперського викрали 21-річного сина, саме ФСБ повернула хлопця додому.

Дивіться також: Україна не повинна повертати борги Януковича Росії - економіст

Україна не повинна повертати борги Януковича Росії - економіст. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

XS
SM
MD
LG