Спеціальні потреби

Каспаров просить Латвію надати йому громадянство


Гаррі Каспаров
Гаррі Каспаров
Колишній чемпіон світу з шахів і запеклий критик Кремля Гаррі Каспаров звернувся до латвійських властей з проханням про надання йому громадянства Латвії, що, за його словами, дозволить йому продовжувати політичну діяльність в Росії.

У листі до парламентських фракцій Латвії, 50-річний Каспаров вказав, що латвійське громадянство забезпечить йому безпеку роботи «в Росії та інших країнах світу, де порушуються права людини і зневажаються демократичні норми».

Багаторічний лідер опозиції і добре відомий критик президента Володимира Путіна, Каспаров останніми роками проводив більшу частину свого часу за кордоном.

У своєму листі він зазначив, що мати його сина Вадима є громадянкою Латвії, і що в цій колишній радянській республіці він здобув важливу шахову перемогу, коли йому було сім років.

«Кожен латвієць має право на вільне вираження своєї думки, участь у політичному процесі і не побоюється незаконних переслідувань», - вказав він, характеризуючи балтійську державу.

Представник латвійської правлячої коаліційної партії «Єдність» Лайла Тімрот повідомила, що Каспаров також хоче зберегти і російське громадянство.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG