Спеціальні потреби

У Білому домі заявили, що можуть самостійно вдатись до заходів щодо хакерів із Росії, якщо Москва бездіятиме


Напади із використанням вірусів-вимагачів стануть темою зустрічі між урядовцями США та Росії, яка відбудеться наступного тижня. Про це повідомила речниця Білого дому Джен Псакі. За її словами, у середу президент США Джо Байден зустрінеться із правоохоронцями, щоб обговорити ситуацію у царині кібербезпеки.

Псакі також відзначила, що у разі, якщо уряд Росії не може, або не стане вдаватись до дій щодо злочинців, які перебувають у Росії, США вдадуться до таких дій самостійно, або залишать за собою право вдатись до них.

Раніше фірма Kaseya, яка днями стала об'єктом нападу кібервимагачів повідомила, що атака на неї у жодній мірі не загрожувала критично важливим об'єктам інфраструктури США.

У заяві компанії наголошувалось, повідомляє агенція Reuters, що створена компанією технологія зазвичай використовується для управління підприємствами малого бізнесу - офісами стоматологів, бухгалтерськими службами та закладами харчування.

«Ця атака не становила небезпеки для критичної інфраструктури і не мала жодного впливу на неї», - підкреслили у компанії.

У вівторок речниця Білого дому заявила, що розвідка США ще не визначила походження кібератаки на Kaseya. Вона відзначила, що американські урядовці контактують із російськими щодо кібернападу на Kaseya.

Як повідомляється, у результаті кібератаки постраждали сотні бізнесів, які використовують послуги американської компанії. ЗМІ відзначають, що хакерське угрупування REvil, яке буцімто стоїть за атакою, вимагає 70 мільйонів доларів за відновлення доступу до інформації. У вівторок речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що Білий дім радить жертвам кібер-вимагачів не платити викуп, якого ті вимагають.

У матеріалі використано статті Reuters, CNN.

Дивіться також: Афганістан: військові та експерти занепокоєнні тим, як швидко Талібан зміцнює свої позиції

XS
SM
MD
LG