Спеціальні потреби

Карпачова: стан Тимошенко вкрай тяжкий


Карпачова: стан Тимошенко вкрай тяжкий
Карпачова: стан Тимошенко вкрай тяжкий

Стан Юлії Тимошенко вкрай тяжкий, вона не може підвестися з ліжка. Про це заявила уповноважена Верховної ради з прав людини Ніна Карпачова, перевідавши екс-прем’єрку в Лук’янівському СІЗО.

До камери слідчого ізолятора, де утримують опозиціонерку і ще двох жінок, омбудсмен навідалася в неділю, без попередження, і була шокована побаченим.

«Що стосується стану пані Тимошенко, можу сказати, що він є надзвичайно важким. Ми з нею спілкувалися, вона не могла піднятися з ліжка», – сказала Карпачова у понеділок в ефірі 5 каналу.

Омбудсмен повідомила також, що Тимошенко схудла на 5-7 кілограмів.

На думку Карпачової, ув’язнена екс-прем’єр-міністр потребує термінового обстеження і лікування за межами слідчого ізолятора. Крім того, обмудсмен назвала неприпустимим те, що слідчі проводять допити просто в камері СІЗО. Як вона наголосила, цей випадок – єдиний в країні за всі роки незалежності.

Як відомо, Тимошенко перебуває за ґратами з 5 серпня і нещодавно відзначила 100-денний «ювілей» у СІЗО. Останнім часом стан її здоров’я значно погіршився. За свідченням захисника Сергія Власенка, вона ось уже кілька тижнів страждає від болю в хребті та не може самостійно пересуватися. До проблем з хребтом додалися також загадкові симптоми – крововиливи на тілі. Як повідомив у п’ятницю 18 листопада заступник Тимошенко по партії «Батьківщина» Олександр Турчинов, деякі з гематом сягають за розміром 15 сантиметрів.

Адвокати і соратники Тимошенко вимагають перевести ув’язнену в лікарню для обстеження та лікування. Як стверджує захист, екс-прем’єрці необхідно, щонайменше, провести рентген-діагностику та МРТ (магнітно-резонансну томографію); обладнання для цього у медпункті СІЗО немає.

У п’ятницю Турчинов повідомив також, що партія «Батьківщина» звернулася з відкритими листами до міжнародних медичних організацій, закликавши їх втрутитися в ситуацію, за якої Тимошенко – як вважають її соратники – позбавлена медичної допомоги.

Опозиціонери протестують також проти допитів Тимошенко, що їх слідчі проводять у камері біля ліжка хворої.

Своєю чергою, чиновники від медицини стверджують, що ув’язнена екс-прем’єр отримує необхідну медичну допомогу, а її стан задовільний. Фахівці Міністерства охорони здоров’я не знаходять також медичних протипоказань для проведення допитів. Що ж до обстеження Тимошенко поза межами СІЗО, то для цього, кажуть у Мінздоров’я, потрібне рішення суду.

А тим часом справа Тимошенко далі залишається головною перешкодою для укладення Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом. До саміту Україна – ЄС, що має відбутися 19 грудня в Києві, залишилось менше місяця, а вимога Європи звільнити опозиціонерку досі не почута.

Лідери ЄС не приїдуть на саміт до Києва, якщо екс-прем’єр сидітиме в СІЗО. Переконання у цьому висловив екс-посол Німеччини в Україні Дітман Штюдеманн в інтерв’ю «Німецькій хвилі» у ці вихідні. Парафування угоди на саміті за таких умов малоймовірне, – повідомив тижневик «Джеркало тижня» з посиланням на свої дипломатичні джерела.

Останню спробу вплинути на президента Януковича європейські політики здійснять цими днями. Як повідомили джерела Інтернет-видання «Українська правда», у середу з неофіційним візитом в Україну прибудуть міністри закордонних справ Польщі та Швеції. Радек Сікорський і Карл Більдт відвідають Донецьк на запрошення Ріната Ахметова, щоб повболівати на футбольному матчі його клубу. Проте, за даними джерел «УП», це лише формальний привід, тоді як справжня мета – розмова про ув’язнену опозиціонерку та загрожені європейські перспективи України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG