Спеціальні потреби

Уряд України продовжив карантин до 31-го серпня, удосконалив його принципи


Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Березень 2020-го року
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Березень 2020-го року

Адаптивний карантин в Україні продовжили до кінця літа. Таке рішення український Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, карантинні заходи довели свою ефективність.

“Ми бачимо, що наразі такий формат та підхід до карантинних заходів дає свої результати і дозволяє нам контролювати рівень захворюваності в Україні”, – заявив очільник Кабміну.

Як він додав, карантин допомагає уникнути піків і перевантажень системи охорони здоров’я.

Уряд вирішив також удосконалити принципи адаптивного карантину.

встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки


Про суть новацій доповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Як він пояснив, залежно від епідемічної ситуації в тому чи іншому регіоні встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Базові показники – завантаженість ліжок не більше 50%, середня кількість тестувань не менше 24 на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування не більше 11% і динаміка зростання – не більше ніж 10%.

Якщо перевищень за цими показниками немає, то область і всі її райони перебувають у “зеленій” зоні.

У "зеленій" зоні діють такі обмеження: у громадських будівлях маска або респіратор; під час масових заходів не більше 1 особи на 5 кв. м, заповненість кінотеатрів лише наполовину, перевезення пасажирів тільки якщо є сидячі місця.

Якщо ж індикатори починають змінюватись, то регіон переходить у “жовту”, буферну зону. А якщо показники змінюються суттєво, тоді рівень епідемічної небезпеки визначається як “помаранчевий”, а відтак “червоний”, де обмеження жорсткіші.

“Ці критерії розроблені на основі нашого досвіду та досвіду наших західних партнерів”, - сказав міністр охорони здоров’я.

Дивіться також: Астронавти NASA вийшли у відкритий космос для проведення робіт по модернізації МКС

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG