Спеціальні потреби

Військова база у Кандагарі – осередок міського життя в умовах війни


Американські війська розпочали широкомасштабну операцію у Кандагарі, районі Афганістану, що вважається найбільшим осередком Талібану. Ця атака є однією з найскладніших за останні кілька років і може затягтися на кілька місяців.

Центром, звідки ведеться наступальна операція є Аеродром Кандагар – друга найбільша військова база в Афганістані, на якій дислоковані понад 25 тисяч військовослужбовців та цивільних контрактників з різних країн світу. За кількістю населення база дорівнює малому американському містечку. І, не зважаючи на воєнні операції, ознаки міського життя тут теж присутні.

У неділю вранці віруючі збираються на святу Літургію. Це звичайне богослужіння, таке як і в будь-якому іншому храмі. Різниця лише в тому, що ця каплиця розташована на Кандагарському аеродромі – другій найбільшій військовій базі в Афганістані.

Капітан Джим Меккей – католицький капелан військово-повітряних сил Канади. Він каже, що в каплиці бази відправляються богослужіння різних конфесій, включно з мусульманськими молитвами:

«У багатьох відношеннях каплиця є для багатьох людей центральним пунктом життя на цій базі. Вона робить щоденне життя тут справжнім. Ми живемо у штучному середовищі, оточені тим, що збройні сили з дня на день створюють. Каплиця дає людям зв’язок із своїм домом і з Богом».

На базі є і торговельний центр, де можна купити все – від виробів місцевих ремісників до американської їжі. Капітан американських сухопутних військ Наталі Мекбирні очолює Комітет морального стану, добробуту та суспільних занять на базі. Вона керує проектом модернізації торговельного центру за кошти зібрані від купців за право продавати тут свій крам. Наталі Мекбирні каже, що торговельний центр – місце, де солдати можуть розслабитися і на короткий час забути, що вони в Афганістані на війні.

Великою частиною життя на базі є спортивні заняття. До пізньої ночі солдати грають в баскетбол, волейбол і хокей на траві. Кандагарський аеродром – база НАТО, на якій знаходяться військовослужбовці з багатьох країн світу. Спорт – це добрий спосіб познайомитись із солдатами з інших країн.

У вільний час можна також робити покупки. У торговельному центрі можна купити все – від журналів та легких закусок, до комп’ютерів і телевізорів.

Втім, життя в Афганістані нелегке. Це – одна з найбідніших країн світу. А війна з Талібаном точиться вже дев’ять років. Більшість солдатів тут служать від шести місяців до року. Це – довгий час без родини і друзів. Одначе, командири бази намагаються надати своїм підопічним можливість розслабитись і відпочити від воєнних дій.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG