Спеціальні потреби

Узбережжя Японії повертається до життя


Прем’єр-міністр Японії пообіцяв відбудувати країну з руїн, на які її перетворили землетрусу та цунамі. Лише відбудова зруйнованих будівель та інфраструктури може коштувати щонайменше 120 мільярдів доларів. Величезна хвиля змила цілі узбережжя разом із розташованими на них заводами, фермами, шосейними дорогами, залізницями та будинками. Загинули тисячі людей.

Портове місто Камаїші – одне з тих, які постраждали найбільше.

Хвиля цунамі викинула корабель «Симфонія Азії» вагою в шість тисяч тон на берег. Це сюрреалістичне видовище є ніби символом нанесених стихією зруйнувань. Вбивши тисячі місцевих мешканців, цунамі зруйнувало і індустрію Камаїші.

Серед уламків блукає будівельник Мазакатзу Сано, якому і досі важко повірити у те, що сталося.

«Я думаю, що на відбудову піде щонайменше рік. Ми маємо все робити з нуля - відновити постачання води, електроенергії та газу», - каже він.

Сано додає, що місто Камаїші відомо своєю високоякісною сталлю. Неподалік знаходиться сталеливарна фабрика «Ніппон» – найбільший працедавець в місті. Тут вироблялися великі обсяги дроту, дисків для автомобільних коліс та частин для мостів. Виробництво, яке колись становило 60 тисяч тон на місяць, тепер дорівнює нулю.

На пустелю перетворився і центр міста Камаїші. Його вулиці предметами повсякденного побуту місцевих мешканців. Тепер все це вивозиться на звалище. Т, хто вижив, шукають серед уламків свої сімейні речі. Серед них - Ісао Нозава та його родина. Хвиля цунамі зірвала їхній будинок з фундаменту та кинула на машину.

«У мене не має на це страховки. Я не придбав страховку на випадок цунамі та землетрусу, бо це дуже дорого», - бідкається Нозава.

Шкода, нанесена землетрусом та цунамі економіці Японії, - величезна. Лише вивіз уламків зі зруйнованих міст коштуватиме мільярди доларів. А потім почнеться робота з реконструкції економіки.

Мазакатзу Сано сподівається, що процес реконструкції створить нові робочі місця та вдихне в місто нове життя:

«Може, процес відновлення створить для нас додаткову роботу. Ми сподіваємось на це».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG