Спеціальні потреби

Росія зазнала "великої правової поразки" - експерт про рішення у Гаазі щодо ЮКОСу


Апеляційний суд в Гаазі постановив, що Росія має виплатити 50 мільярдів доларів колишнім акціонерам російської нафтової компанії ЮКОС. Представники компанії назвали це “перемогою верховенства права”.

Першочергове рішення про компенсацію суд ухвалив ще в 2014 році, визнавши російську владу винною в доведенні ЮКОСу до банкрутства, щоб таким чином заволодіти її активами й позбавити впливу голову компанії Михайла Ходорковського. Втім, згодом Росія оскаржила вирок.

Попри це, рішення апеляційного суду в Гаазі не є остаточним. Представник Росії в суді заявив, що не погоджується з вироком і оскаржуватиме його у Верховному суді Нідерландів. Якщо і Верховний суд прийме рішення на користь ЮКОСу, Росії загрожуватиме арешт її іноземного майна.

Західні експерти й аналітики позитивно відреагували на рішення Гаазького суду на користь компанії ЮКОС.

“Величезна й заслужена перемога проти російської клептократії. Оскільки Путін цінує гроші більше, ніж людське життя, для нього це буде дуже поганий день”, - написав у своєму Twitter міжнародний фінансист і лобіст «закону Магнітського» Білл Браудер.

Аналітик Atlantic Council Андрес Аслунд назвав рішення суду “великою правовою поразкою для російського уряду”.

Виконавча директорка європейської ініціативи Defending Democracy Еліс Столлмаєр привітала рішення Гаазького суду: “захоплення [компанії] стало поворотним моментом зміцнення влади Путіна й підйому авторитаризму в Росії”, - написала вона.

Дивіться також: Крижана традиція: збір коштів для людей із обмеженими можливостями у США

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG