Спеціальні потреби

Йорданські бедуїни попереджають про можливість народного повстання


Антиурядові протести в Йорданії 29 січня, 2011 р.
Антиурядові протести в Йорданії 29 січня, 2011 р.

Члени головних у Йорданії племен бедуїнів приєдналися до вимог опозиції щодо невідкладних політичних реформ, попереджаючи короля Абдаллу, що він наражає себе на ризик спалаху народного повстання, в разі такі реформи не будуть запроваджені.

В опублікованому у понеділок листі до йорданського монарха, 36 бедуїнів закликали до змін у виборчому законі, який, кажуть критики, дозволяє лояльним королю особам користуватися перевагою у парламенті. Бедуїни також вимагають створення нового уряду для нагляду за проведенням прозорих парламентських виборів, основаних на поправках до виборчого закону.

Бедуїни остерегли, що придушення свобод і розкрадання громадського майна призведе, «скорше чи пізніше», до повстання, подібного до акцій протесту у Тунісі та Єгипті.

Це рідкісний докір королю Абдаллі з боку йорданських бедуїнів, які є головними в країні союзниками правлячої Хашемітської монархії. У Йорданії вже проходили громадські протести, організовані ісламістами та іншими опозиційними угрупованнями, які обурені поширеною бідністю в країні та відсутністю там політичних свобод.

XS
SM
MD
LG