Спеціальні потреби

Йорданські бедуїни попереджають про можливість народного повстання


Антиурядові протести в Йорданії 29 січня, 2011 р.
Антиурядові протести в Йорданії 29 січня, 2011 р.

Члени головних у Йорданії племен бедуїнів приєдналися до вимог опозиції щодо невідкладних політичних реформ, попереджаючи короля Абдаллу, що він наражає себе на ризик спалаху народного повстання, в разі такі реформи не будуть запроваджені.

В опублікованому у понеділок листі до йорданського монарха, 36 бедуїнів закликали до змін у виборчому законі, який, кажуть критики, дозволяє лояльним королю особам користуватися перевагою у парламенті. Бедуїни також вимагають створення нового уряду для нагляду за проведенням прозорих парламентських виборів, основаних на поправках до виборчого закону.

Бедуїни остерегли, що придушення свобод і розкрадання громадського майна призведе, «скорше чи пізніше», до повстання, подібного до акцій протесту у Тунісі та Єгипті.

Це рідкісний докір королю Абдаллі з боку йорданських бедуїнів, які є головними в країні союзниками правлячої Хашемітської монархії. У Йорданії вже проходили громадські протести, організовані ісламістами та іншими опозиційними угрупованнями, які обурені поширеною бідністю в країні та відсутністю там політичних свобод.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG