Спеціальні потреби

“Сумно прощатися” – Борис Джонсон про звільнення українського посла Вадима Пристайка


Архівне фото: Борис Джонсон з Вадимом Пристайком на Даунінг стріт. 2 березня 2022р. АP Photo/Alastair Grant
Архівне фото: Борис Джонсон з Вадимом Пристайком на Даунінг стріт. 2 березня 2022р. АP Photo/Alastair Grant

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон відреагував на звільнення з посади посла України у Великій Британії Вадима Пристайка.

“Був великим українським послом і другом у цій країні”, - написав Джонсон у Twitter про посла України.

Він також розмістив власне фото разом з Пристайком, до того ж на фоні портретів Черчилля і Зеленського.

Саме на досвід Черчилля в отриманні закордонної допомоги посилався Пристайко у власному твіті стосовно ситуації довкола суперечок про те, як дякувати за міжнародну підтримку.

Борис Джонсон також написав: “Сподіваюся, він скоро постане в іншому втіленні!”

Пристайка підтримав і міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску. Він твітує: "Дорогий Вадиме, Молдова та весь світ сьогодні в Лондоні, щоб продемонструвати солідарність з Україною. Разом ми будемо поруч з тобою до кінця".

Як повідомляв Голос Америки, Пристайко в інтерв’ю британському телеканалу Sky News 13 липня припустив, що слова слова Зеленського, коли український президент, як виглядало, намагався жартувати стосовно того, як треба виявляти вдячність, могли бути нездоровим «сарказмом».

21 липня стало відомо, що президент Володимир Зеленський неочікувано звільнив з посади посла України у Великій Британії Вадима Пристайка після того, як той пропрацював у Лондоні три роки з 2020 року.

В указі Зеленського про звільнення посла 21 липня не вказані причини звільнення і нема інформації про подальшу роботу Пристайка, який також усунений від обов’язків постійного представника України при Міжнародній морській організації.

До посади у Лондоні з 2019 року Вадим Пристайко, професійний дипломат, був в адміністрації новообраного тоді президента Зеленського і недовго працював міністром закордонних справ України.

Британські та інші ЗМІ, повідомляючи про усунення посла Пристайка, вказують на нещодавні суперечки довкола того, як Україна мала б виявляти вдячність іншим державам за допомогу під час російської війни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG