Спеціальні потреби

Джо Байден подякував жінкам Афганістану, Ірану та України за відстоювання прав людини і основних свобод


Марш на підтримку іранських жінок у Лондоні 8 березня 2023 р. John O'Farrell - writer/via REUTERS
Марш на підтримку іранських жінок у Лондоні 8 березня 2023 р. John O'Farrell - writer/via REUTERS

Президент США Джо Байден з нагоди Міжнародного жіночого дня заявив, що 8 березня світ вшановує “істину, якою ми живемо щодня”, а саме той факт, що жінки та дівчата є незамінними для успіху та прогресу у кожній сфері суспільного життя. Байден особливо відзначив у цій заяві боротьбу жінок Ірану та України, а також згадав про придушення прав жінок і дівчат у Афганістані.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що рівні права та гідність жінок є пріоритетом зовнішньої політики Сполучених Штатів. Він також повідомив, що, відповідно до заснованої у 2007 році нагороди, США вшанували понад 180 жінок у 80 країнах, "які продемонстрували виняткову мужність, силу та лідерство, щоб здійснити позитивні зміни у своїх громадах, часто з великим особистим ризиком і жертвами".

Як повідомляв Голос Америки, чимало українських жінок залишаються у російському полоні, загинули на фронті, українські волонтерки в Україні та довкола світу провадять активну роботу на допомогу армії та країні загалом. До створення спеціального механізму для звільнення українських цивільних, чимало з яких жінки, у США закликають колишні бранки - бойова медикиня Анна Олсен і волонтерка Людмила Гусейнова.

“В умовах жорстокого та несправедливого вторгнення Росії в Україну, включно з використанням зґвалтувань як зброї війни, ми бачимо незліченні історії про жінок, які відважно борються за права людини та основні свободи всіх українців”, - сказав Джо Байден у своєму зверненні з нагоди Міжнародного жіночого дня.

Байден наголосив, що в Афганістані Талібан забороняє жінкам і дівчатам відвідувати школу та працевлаштовуватися, а в Ірані “режим жорстоко придушує голоси жінок, які мужньо відстоюють свою свободу”. Сполучені Штати підтримують жінок і дівчат у всьому світі у важливій роботі із захисту та просування прав людини - наголосив президент Сполучених Штатів.

За його словами, розширення можливостей для жінок і дівчат зміцнює безпеку, стабільність і процвітання для всіх. “І ми знаємо, що не зможемо вирішити жодну з великих глобальних проблем нашого часу, якщо залишимо осторонь половину населення, - сказав Байден. - Тож сьогодні, відзначаючи досягнення і внесок жінок і дівчат у всьому світі, ми також знову підтверджуємо нашу відданість забезпеченню того, щоб усі люди могли повністю розкрити свій потенціал”.

Незважаючи на десятиліття прогресу, каже Байден, у надто багатьох місцях по всьому світу права жінок і дівчат все ще зазнають утисків, що стримує цілі громади. Президент наголосив, що очолювана ним адміністрація працює з відданими партнерами та місцевими громадами в усіх куточках світу, щоб розширити економічну безпеку для жінок і дівчат, захистити доступ до медичної допомоги, включно з репродуктивним здоров’ям, захистити участь жінок у політичному житті, а також сприяти повній участі жінок і дівчат у всіх сферах суспільства.

У заяві президента згадано і таку ініціативу, як Партнерство для глобальної інфраструктури та інвестицій, що підтримує інфраструктуру економіки в країнах із низьким і середнім рівнем доходу. “Ми також подвоїли наше зобов’язання щодо усунення гендерного насильства, де б воно не відбувалося, сприяння притягненню до відповідальності за пов'язане із [воєнними] конфліктами сексуальне насильство”, - сказав Байден.

У Сполучених Штатах, за словами президента, вкладено значні інвестиції, щоб дати підтримати сім’ї та можливість жінок працювати. Це включає підписання закону про захист на робочому місці для вагітних і годуючих жінок у США.

“Торік я особливо пишався тим, що підписав закон, який посилює закон про насильство щодо жінок (VAWA), а також збільшує фінансування VAWA до 700 мільйонів доларів, що є найвищим рівнем фінансування в історії. Цей важливий закон розширить доступ до послуг, правосуддя та лікування. Продовжуючи працювати над реалізацією нашої першої в історії Національної стратегії щодо гендерної рівності та рівності, ми зосереджені на підвищенні прав жінок і дівчат у кожному аспекті нашої зовнішньої та внутрішньої політики. Це визначальна риса того, ким ми є як нація, і цінностей, які ми сповідуємо як американці. Тож давайте продовжуватимемо прагнути до майбутнього, де жінки матимуть рівне місце за столом, рівний голос у формуванні рішень і рівну можливість робити повний внесок у розвиток своїх націй”, - сказав Джо Байден.

Як повідомляв Голос Америки, цього ж дня до жінок та дівчат України звернулася і адміністраторка Агентства міжнародного розвитку США Саманта Пауер. “Ви вражаєте нас усіх своєю сміливістю, стійкістю та своїм внеском у захист того, що вам і нам дороге”, - каже Пауер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG