Спеціальні потреби

Боррель: ЄС може почати програму масштабних тренувань українських військових


Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель, 18 серпня 2022 року. (AP Photo/Вірджинія Майо)
Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель, 18 серпня 2022 року. (AP Photo/Вірджинія Майо)

Європейський Союз обговорить запуск масштабної програми тренування українських військових в сусідніх з Україною країнах, заявив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель 22 серпня.

Обговорення відбудуться наступного тижня під час зустрічі міністрів оборони країн ЄС у Празі.

"Звичайно, це буде вевлика місія", - додав він. "Раціонально, що війна, яка триває і, як видається, триватиме, вимагає не лише зусиль із поставок", - додав він і вказав, що створення тренувальної місіх "наразі обговорюють країни-члени і це буде обговорюватись наступного тижня на політичному рівні".

Боррель наголосив на значному масштабі війни, великій кількості залучених ресурсів і на тому, що мільйони українців через війну мусили покинути свої домівки. "Це немов 20% іспанців мусили б покинути Іспанію", - зазначив Боррель під час прес-конференції в іспанському місті Сантандер.

Під час події Боррель також негативно висловився щодо можливого запровадження заборони на візи для всіх росіян, пише Bloomberg.

В статті використано інформацію Reuters, AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG