Спеціальні потреби

"Весь світ страждає через російсько-українську війну" - президент Єгипту відкрив саміт з питань клімату


Президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі, генсек ООН Антоніу Гутерріш та учасники саміту Сор27 у Єгипті, 7 листопада 2022 року
Президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі, генсек ООН Антоніу Гутерріш та учасники саміту Сор27 у Єгипті, 7 листопада 2022 року

Президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі у своєму виступі на відкритті світового саміту ООН з питань клімату COP27, закликав зупинити війну Росії в Україні. Зупинка війни має бути посланням кліматичного саміту, проголосив Ас-Сісі.

"Ми готові працювати над тим, щоб війна зупинилась, не для того, щоб знайти собі роль, але, гадаю всі лідери поділяють думку, що війна має зупинитись, - наводять ЗМІ слова аль-Сісі. - Ми, країни без потужної економіки, дуже постраждали від наслідків коронавірусної кризи ... а тепер ми страждаємо через російсько-українську війну. Весь світ страждає".

"Весь світ страждає від війни між Росією та Україною", - додав він. Аль-Сісі заявив, що таким є заклик всієї кліматичної конференції.

Єгипет - серед найбільших покупців зерна Чорноморського регіону. Блокування Росією Чорного моря призвело до зупинки експорту українського збіжжя через порти, що спричинило зростання цін. Морські поставки було розблоковано в результаті домовленості, укладеної за посередництва ООН та Туреччини. Росія все ще не сказала, чи погодиться на продовження дії угоди, після завершення її дії в листопаді.

Саміт COP27, що триватиме до 18 листопада, за очікуваннями, відвідають представники понад 130 країн.

Людство має вибір: співпрацювати чи зникнути. Або пакт кліматичної солідарності, або пакт колективного самогубства
Антоніу Гутерріш

У своєму вистуі на відкритті конференції, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привернув увагу до нагальної проблеми подолання зміни клімату. Він закликав створити "пакт солідарності" розвинутих економік та тих, що розвиваються.

"На початку Cop27, я закликаю укласти історичний пакт між розвинутими економіками та тими, що розвиваються - пакт кліматичної солідарності", - заявив він. В рамках пакту, Гуреттіш пропонує докласти додаткових зусиль із зменшення шкідливих викидів в атмосферу. Він поклав особливу відповідальність за це на США та Китай.

"Людство має вибір: співпрацювати чи зникнути. Або пакт кліматичної солідарності, або пакт колективного самогубства", - сказав Гутерріш.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG