Спеціальні потреби

Експерти про отримані із США "Джавеліни": Україна тепер має достатньо комплексів, зарядів, щоб знищити 360 танків противника


Фото 2019-го року: Американський військовий із протитанковим мобільним комплексом Javelin
Фото 2019-го року: Американський військовий із протитанковим мобільним комплексом Javelin

Для потреб Збройних Сил України надійшли ракети FGM-148Е, які є однією з останніх модифікацій протитанкових ракет комплексу «Джавелін». Про це повідомило у середу Міністерство оборони України.

Як мовиться у повідомленні, "16 червня 2020 року до України у рамках пілотного проєкту за програмою Уряду США «Міжнародні військові продажі» надійшла перша партія вантажу за контрактом, підписаним у грудні 2019 року, а саме — ракети до протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» та допоміжне обладнання на загальну суму понад 27 млн доларів США".

Формально йдеться про передостанню версію «Джавелін», – пояснив експерт-оглядач військового порталу Defence Express Олег Катков, до якого «Голос Америки» звернувся по коментар.

Як пояснив експерт, зовсім недавно, минулого місяця розпочалося серійне виробництво ще новішої версії – FGM-148F. Ця найостанніша модель, виробництво якої тільки-тільки розпочалось і поставки якої почнуться не завтра, призначена, зрозуміло, виключно для Армії США.

це найсучасніша з доступних версій «Джавелінів»


Що ж до отриманих Україною FGM-148Е, то це найсучасніша з доступних версій «Джавелінів», яка є наразі. Ця модифікація з’явилась у 2008 році, спершу постачалася тільки для Армії США, а з 2010-х років її почали закуповувати інші країни. Зокрема, у 2016-17 роках закупила Естонія.

Які переваги отриманої Україною зброї новітнього зразка?

Як пояснює Олег Катков, ракета «Джавелін» FGM-148Е має потужніший двигун, який зменшує час польоту до цілі, що відчутно впливає на бойову ефективність комплексу на полі бою.

Ворог взагалі не встигає зреагувати на те, що в нього щось летить


«Ворог взагалі не встигає зреагувати на те, що в нього щось летить», – каже експерт.

По-друге, ракета має посилену бойову частину. А це означає, що цей «Джавелін» може знищувати навіть найсучасніші з російських танків, оснащені спеціальним захистом.

І по-третє, у FGM-148Е новіше програмне забезпечення, що якісніше працює з цілями. Попри погані погодні умови, задимлення, пускова установка спроможна успішно наводитись і тримати ціль. Завдяки цьому ефективність ураження цілі оцінюється на рівні 95-97%.

з вірогідністю до 97% ця ракета «Джавелін» знищує танк


«Тобто з вірогідністю до 97% ця ракета «Джавелін» знищує танк. Вже добре вважається, коли вірогідність влучення становить 80-90%. А тут ти запускаєш 100 ракет, і з них знищуєш 97 танків. Тобто наразі це найвлучніший, найефективніший комплекс, який доступний взагалі у світі», – сказав військовий експерт Олег Катков «Голосу Америки».

Як нагадав Катков, Україна отримала «Джавеліни» в два етапи, згідно з двома контрактами. Перша поставка була у 2018-19 році, і ось тепер - друга поставка.

Загалом ми вже маємо 47 пускових установок і 360 ракет «Джавелін»


«Загалом ми вже маємо 47 пускових установок і 360 ракет «Джавелін». Для порівняння, у Франції 76 пускових установок, у Естоніїї 80, у Грузії 72, у Литви 40. Тобто в середньому навіть уже за кількістю «Джавелінів» ми знаходимось на рівні інших країн. Кажуть, «Джавелінів» мало – ні, це не так. Їх стільки, що можемо знищити 360 танків противника», – наголосив експерт.

Як він зазначив, Україна купує цю зброю за офіційною програмою Уряду США «Міжнародні військові продажі». За цією ж програмою озброюються усі партнери США, включно з тією ж Естонією і Польщею.

Продаж Україні найсучаснішої американської зброї – це жест підтримки з боку США, каже експерт. За його словами, «Україна, яка зараз знаходиться на передньому краї відсічі російській агресії, отримавши таку підтримку, розуміє, що вона не сама і що її не залишили напризволяще».

Україна отримує від Сполучених Штатів летальну зброю. Саме це є ключовий момент


«Справа не в тому, що Україна отримує «Джавеліни» як новітню зброю. Справа в тому, що Україна отримує від Сполучених Штатів летальну зброю. Саме це є ключовий момент, який має психологічно підтримати Україну, суспільство взагалі, не тільки армію», – зазначив у коментарі «Голосу Америки» інший військовий експерт Валентин Бадрак.

Як він зауважив, в Україні є свої потужні протитанкові ракетні комплекси, зокрема, «Корсар» і «Скіф», нещодавно були випробування «Корсару» з новим прицілом, тож маємо певні свої досягнення. Але «Джавеліни» необхідні Україні як елемент у ланці послідовного військово-технічного співробітництва.

Поставка новітніх «Джавелінів» дає надію українській стороні, що в майбутньому ми зможемо отримати й іншу серйозну зброю


«Поставка новітніх «Джавелінів» дає надію українській стороні, що в майбутньому ми зможемо отримати й іншу серйозну зброю – для посилення протиповітряної оборони, в чому маємо величезну потребу», – сказав Бадрак.

За його словами, «Надаючи Україні новітню зброю, Сполучені Штати демонструють, що готові до подальшого військово-технічного співробітництва. Тож якщо політика України буде послідовною, Україна зможе стати другою Польщею, перетворитись на добре захищену вітрину західного світу».

Дивіться також: 10 прикладів інноваційних заходів безпеки під час пандемії

10 прикладів інноваційних заходів безпеки під час пандемії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG