Спеціальні потреби

Японія та Камбоджа спільно допомагатимуть Україні з розмінуванням


Камбоджійські сапери є одними з найдосвідченіших у світі.
Камбоджійські сапери є одними з найдосвідченіших у світі.

У суботу міністерка закордонних справ Японії оголосила про спільний проєкт з Камбоджею з обміну знаннями та технологіями щодо розмінування з іншими країнами світу, включаючи Україну, повідомляє агентство AP.

Міністерка закордонних справ Йоко Камікава заявила про це під час візиту до Камбоджійського центру розмінування, який був сформований у 1990-х роках наприкінці громадянської війни в Камбоджі, як тривала кілька десятків років. Робота Центру спрямована на ліквідацію приблизно від 4 до 6 мільйонів наземних мін та інших боєприпасів, які досі лишаються нерозірваними.

"Камбоджа, яка неухильно впроваджувала розмінування у своїй країні, тепер є лідером у розмінуванні в усьому світі", — зазначила вона, додавши, що Японія послідовно співпрацює в розмінуванні Камбоджі з часів громадянської війни.

Камбоджійські сапери є одними з найдосвідченіших у світі. За останнє десятиліття під егідою ООН кілька тисяч камбоджійських саперів брали участь у розмінуванні в різних регіонах - від Африки до Близького Сходу. У 2022 році Камбоджа почала навчати саперів з України.

"..в рамках Японсько-Камбоджійської протимінної ініціативи, Японія надаватиме повномасштабну допомогу гуманітарним протимінним зусиллям в Україні, — сказала вона. - Наступного тижня ми надамо Україні велику машину для розмінування, а наступного місяця тут, у Камбоджі, ми навчимо український персонал, як керувати цією машиною".

Неурядова організація Landmine Monitor у своєму звіті за 2022 рік назвала Камбоджу та Україну серед дев’яти країн із "масовим" мінним забрудненням, а це понад 100 квадратних кілометрів замінованих територій.

Після завершення бойових дій у Камбоджі майже 20 000 людей було вбито і близько 45 000 отримали поранення від вибухівки, що залишилася після війни. Нині середнє щорічна кількість зменшилась з кількох тисяч до менше ніж 100.

Підготовка українських саперів камбоджійськими фахівцями, як у Польщі, так і в Камбоджі, почалась після того, як колишній прем’єр-міністр Хун Сен засудив повномасштабне вторгнення Росії в Україну, заявивши, що "Камбоджа завжди проти будь-якої країни, яка вторгається в іншу країну".

Камбоджа була серед майже 100 країн-членів ООН, які виступили співавторами резолюції, що засудила вторгнення Росії.

Декілька інших країн, зокрема США та Німеччина, вже надали Україні допомогу з розмінування.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Болгарія, Румунія і Туреччина домовились з липня розчищати Чорне море від російських мін.

Відповідну ініціативу Mine Countermeasures Task Group Black Sea - MCM Black Sea ("Оперативна група з протимінних заходів у Чорному морі") запропонувала Туреччина у серпні 2023. А відповідну тристоронню угоду Туреччина, Болгарія і Румунія підписали у січні 2024.

Раніше румунські, болгарські та турецькі військові водолазні команди уже знешкоджували міни, що дрейфували у їхніх водах.

Об'єднана операція цих країн залучатиме передові кораблі для розмінування, патрульні човни, гелікоптери й дрони.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG