Спеціальні потреби

У північно-східному районі Японії стався сильний землетрус


Повідомлення про можливість цунамі
Повідомлення про можливість цунамі

У четвер вночі в північно-східному районі Японії стався сильний землетрус, в результаті якого припилили роботу кілька електростанцій і оголошено тривогу з приводу можливості цунамі. Державні службовці негайно закликали населення шукати захисту на вище розташованих місцях.

Електрична компанія Tokio Electric заявила, що не було повідомлень про надзвичайну ситуацію на пошкодженій АЕС Фукусіма чи поранення будь-кого. Негайно після землетрусу робітники на АЕС шукали притулку. Землетрус стався о 23:30 за місцевим часом.

Геологічна Служба Сполучених Штатів повідомила, що сила землетрусу сягала 7.1 бала. Епіцентр був розташований на глибині 40 кілометрів під дном океану. Кореспондент Голосу Америки повідомив, що поштовх землі було відчутно в Токіо.

Тимчасом японські офіційні особи кажуть, що спроба накачати азот у пошкоджений ядерний реактор АЕС Фукусіма, за всіма ознаками, увінчалася успіхом. Це зменшило побоювання щодо вибуху водню, який збирався в корпусі реактора.

Техніки на атомній електростанції заявили в четвер, що в першому реакторі збільшується тиск, що є ознакою, що в корпусі, який оточує реактор, збирається азот, що саме було метою заходів. За їх словами, операція може тривати ще п’ять днів та що її, можливо, треба буде повторити в другому і третьому реакторах.

Працівники електричної компанії також кажуть, що вони випускають в океан 11 500 тон забрудненої радіацією води, щоб зробити місце для води з підвалів реакторів, яка на 200 000 разів більш радіоактивна. Японське телебачення NHK повідомило, що залишається ще спустити в океан 2 000 тон води.

У середу робітникам вдалося закрити витік у Тихий океан радіоактивної води з другого реактора електростанції.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG