Спеціальні потреби

Японія перебуває у стані максимальної ядерної тривоги


АЕС Фукусіма
АЕС Фукусіма

Прем’єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що в країна перебуває в стані максимальної тривоги з приводу ядерної кризи. Радіація і далі витікає з пошкодженої атомної електростанції Фукусіма, а в землі виявлено сліди плутонію.

Прем’єр-міністр Кан також попередив у вівторок, що важко передбачити, як розвиватиметься ситуація на пошкодженій землетрусом електростанції. Він додав, що його уряд приділяє максимальну увагу зусиллям припинення витоку радіації.

Раніше офіційні особи повідомили, що у п’ятьох місцях у землі в районі електростанції виявлено небезпечний плутоній. Це сталося понад два тижні після того, як потужний землетрус і цунамі пошкодили охолоджувальну систему електростанції.

Міжнародне агентство з атомної енергії каже, що рівень забруднення не перевищує звичайного рівня радіаційного фону, але хімічний склад плутонію вказує на те, що принаймні його частина походить з атомної електростанції.

Представник японського уряду Юкіо Едано заявив у вівторок, що уряд робить усе можливе, щоб взяти ситуацію під контроль. Він додав, що Комісія США з ядерного регулювання та американські збройні сили надають підтримку і ноу-хау.

Японські офіційні особи заявили, що наявність плутонію в землі є доказом плавлення ядерного палива в активній зоні третього реактора. Лише в одному із шести реакторів електростанції Фукусіма використовується плутоній як ядерне паливо.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG