Спеціальні потреби

Прем’єр-міністр Японії: ситуація на АЕС залишається небезпечною


Прем’єр-міністр Японії Наото Кан
Прем’єр-міністр Японії Наото Кан

Прем’єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що ситуація на пошкодженій атомній електростанції Фукусіма залишається небезпечною. У нових повідомленнях говориться, що після землетрусу і цунамі 11 березня, можливо, була пошкоджена активна зона одного з реакторів.

У телевізійній промові в п’ятницю Кан сказав, що країна мусить залишитися пильною, тому що перспектива витоку радіації збільшується з кожним днем. Водночас прем’єр-міністр подякував робітникам, які, за його словами, «ризикують своїм життям», щоб охолодити атомну електростанцію.

Дещо раніше представник японського агентства ядерного регулювання повідомив репортерам про можливість пошкодження активної зони реактора, який є у третьому енергоблоці електростанції Фукусіма. Енергоблок був пошкоджений у результаті вибуху водню через три дні після землетрусу та цунамі. У новому документі висловлюється думка про можливість більшого радіаційного забруднення в районі.

Генеральний секретар Кабінету міністрів Юкіо Едано закликав людей, які все ще живуть у радіусі 20-30 кілометрів від АЕС Фукусіма, щоб вони добровільно залишили район.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG