Спеціальні потреби

Японські робітники хочуть відновити постачання електрики до АЕС


Японська АЕС Фукусіма

У вівторок ремонтні бригади повернулися на японську атомну електростанцію Фукусіма, щоб відновити охолоджуючі системи. День раніше їх було евакуйовано після того, як над двома реакторами електростанції піднялися хмари диму.

Офіційні особи кажуть, що до всіх шістьох реакторів прокладено електричні кабелі. Тепер вони надіються, що протягом наступних кількох днів буде відновлено деякі функції на всіх реакторах. Проте невідомо, наскільки були пошкоджені насосні установки, які запобігали перегріттю ядерного палива та чи вони можуть бути відремонтовані або замінені.

У вівторок з будинків, у яких знаходяться два реактори електростанції, все ще піднімався дим. Офіційні особи заявили, що це, мабуть пара, яка не загрожує робітникам. За повідомленням інформаційного агентства Ассошіейтед Пресс, експерт з питань ядерної безпеки заявив, що пара, можливо, виходить з басейну для охолодження відпрацьованих паливних елементів, і є можливість, що вода википить з басейну, створюючи велику небезпеку.

Пожежники відновили поливання водою одного з будинків, в якому знаходиться реактор. Раніше, в результаті вибуху, з будинку зірвало дах. Тепер робітники готуються застосувати спеціальну техніку, щоб поливати водою інший будинок, дах якого не був пошкоджений.

XS
SM
MD
LG