Спеціальні потреби

У Японії неподалік пошкодженої АЕС зареєстровано небезпечний рівень радіації


Пошкоджена землетрусом і цунамі японська електростанція
Пошкоджена землетрусом і цунамі японська електростанція

Японські офіційні особи заявили, що радіація в районі пошкодженої землетрусом атомної електростанції сягає небезпечного рівня. В басейні, в якому зберігаються відпрацьовані ядерні стержні, сталася пожежа.

У промові до народу, яка передавалася по телебаченню, прем’єр-міністр Наото Кан заявив, що рівень радіації «дуже високий» і що існує небезпека ще більшого витоку радіації. Всім людям, які живуть у радіусі 30 кілометрів від пошкодженої атомної електростанції Фукусіма, радять не виходити з домів.

Підвищений рівень радіації зареєстровано навіть у Токіо, що розташоване за 240 кілометрів на південь від електростанції, але офіційні особи кажуть, що рівень радіації в столиці не становить загрози здоров’ю громадськості.

Тимчасом на півночі країни розшуково-рятувальні бригади розчищують дороги, щоб дістатися до сотень тисяч людей у населених пунктах, які були знищені в результаті потужного землетрусу і цунамі. Офіційні особи кажуть, що дотепер знайдено 2400 тіл загиблих і що невідома доля багатьох тисяч людей.

Пожежа у вівторок на електростанції Фукусіма – це ще одна поразка для експертів. В результаті землетрусу і цунамі на АЕС пошкодження зазнала система охолодження. На трьох енергоблоках сталися вибухи, що пошкодили захисні структури, в яких знаходиться ядерні реактори.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що воно отримало від японських органів влади інформацію про пожежу з місця, де зберігаються відпрацьовані ядерні елементи біля енергоблоку номер чотири, та що в атмосферу дісталася велика кількість радіоактивних матеріалів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG