Спеціальні потреби

Збільшується кількість жертв нищівного землетрусу і цунамі в Японії


Наслідки землетрусу в Японії: цунамі і пожежі
Наслідки землетрусу в Японії: цунамі і пожежі

У Японії стався найпотужніший за щонайменше 100 років землетрус, який викликав нищівне цунамі. Дотепер відомо про смерть щонайменше 200 людей. Землетрус спричинив величезні збитки. Невідома доля багатьох людей, та існує побоювання, що вони загинули. Землетрус силою у 8.9 бала викликав попередження про можливість цунамі у всьому районі Тихого океану, включно з Південною Америкою і західним узбережжям Сполучених Штатів.

Морські хвилі висотою до 10 метрів залили прибережні райони Японії, спричиняючи масові знищення. У передачах телебачення демонструвалися картини, як хвилі болота зносили автомобілі, будинки і багато тон усяких уламків вкрили сільськогосподарські приміські райони Сендай, що в префектурі Міягі. Японські засоби масової інформації повідомляють, що високі хвилі цунамі уразили судно із 100 людей на борту.

Повідомлено також про кілька пожеж, включно з масовою пожежею на нафтопереробному заводі в префектурі Чіба і пожежею в турбінному відсіку атомної електростанції Онагава в Міягі.

Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що японські органи влади закрили чотири атомні електростанції і наказали 2000 людей евакуювати АЕС, що на північ від Токіо. Однак не було повідомлень про витік радіації.

У зверненні до народу прем’єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що уряд зробить усе, щоб наслідки катастрофи були якнайменші.

Епіцентр потужного землетрусу був приблизно за 125 кілометрів від північно-східного узбережжя Японії. на глибині десяти кілометрів. Поштовхи землі були відчутні навіть у Токіо, де трясло будинками і сталося кілька пожеж. Дирекція столичного метрополітену повідомила, що всі поїзди зупинилися. В місті було відчутно кілька додаткових поштовхів землі.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG