Спеціальні потреби

Експерти побоюються викиду радіації на Фукусімі-1


Японські державні службовці в захисному одязі поблизу атомної станції Фукусіма
Японські державні службовці в захисному одязі поблизу атомної станції Фукусіма

Ситуація на японській атомній станції Фукусіма -1 продовжує викликати занепокоєння. За словами американських експертів ситуація на станції подібна до тієї, що передувала аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Вихід з ладу системи охолодження реакторів на Фукусімі намагаються вирішити подаючи до системи морську воду. На думку спеціалістів, це крок відчаю, який може передувати катастрофі. Повідомляється, що на одному з реакторів міг розпочатись процес плавлення.

Мешканці префектури Фукусіма, евакуйовані з домівок поблизу АЕС побоюються за своє майбутнє. В суботу вибух на станції до якого спричинило руйнування системи охолодження реактора, примусив уряд провести евакуацію населення в радіусі 20-ти кілометрів від станції.

«Влада каже, що за 10-ть чи 20-ть кілометрів від станції ми в безпеці, але ж радіація може поширитись і далі. Це дуже турбує. Здається виходу немає», - розповідає один з евакуйованих.

Люди побоюються, що радіація вже завдала непоправної шкоди їх здоров’ю.

«Я думаю, що зараз ми в безпеці, але побоююсь, що радіація вже зробила свою справу», - висловлює побоювання один з мешканців Фукусіми.

Тим часом генеральний секретар уряду Юкіо Едано заявив, що вибух на станції зруйнував лише зовнішні стіни будівлі в якій розташований реактор, але не пошкодив його металевий корпус.

«Вибух стався через те, що впали стіни будівлі. Реактор неушкоджений - отже ми не очікуємо великого витоку радіації», - заявив у ході виступу перед журналістами Юкіо Едано.

Втім ще до вибуху з реактора стався виток радіації. За межами станції було зафіксовано 8-разове перевищення допустимого рівня радіації, а всередині будівлі його було перевищено у 1000 разів.

Тим часом експерти наголошують, що заходи до яких вдаються на станції викликані відчаєм. Ситуація можливо – вже вийшла з під контролю.

Фізик Мічіо Каку змальовує досить невтішні перспективи розвитку ситуації:

«В найгіршому випадку ядро перегріється , розплавить оболонку реактора і радіація потрапить просто в повітря. Реактор охолоджують морською водою з відчаю. Це не те, що рекомендують підручники. Проте інакше, точно станеться вибух».

Тим часом у США японська катастрофа викликала занепокоєння через вразливість тихоокеанського узбережжя США до цунамі. В разі землетрусу потужністю у майже 9 балів, хвиля цунамі від 10 до 15 метрів проникла би вглиб континенту на 2 кілометри.
Вразливим є не лише західне узбережжя. Зони тектонічної напруги розкидані по всій країні: Одна пролягає від міста Сент-Луїс до Мемфіса, інша проходить через штати Пенсільванія, Нью-Джерзі та місто Ньй-йорк. Зона активності є навіть просто під Манхеттеном. Навіть незначний землетрус може великої значної шкоди території де проживають мільйони.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG