Спеціальні потреби

Аварія на японській АЕС змусила світ знову заговорити про безпеку атома


Події в Японії, уряд якої намагається не допустити ядерної катастрофи на пошкодженій землетрусом атомній електростанції, вкотре привернули увагу світу до проблеми безпеки атома. Вплив радіації на людину все ще залишається маловивченою ділянкою науки. Вчені говорять, що сучасна людина щодня отримує невелику дозу радіоактивного випромінювання.

За вивчення ядерної енергії людство взялось, шукаючи надзвичайно потужну зброю. Всього двох атомних бомб, скинутих на Хіросіму та Нагасакі було достатньо, аби остаточно зламати Японців і покласти край Другій світовій війні. Згодом дві світові потуги США та СРСР почали небезпечні перегони за ядерну гегемонію у світі. Дітей у школах вчили як правильно ховатися під партами від ядерного вибуху, ніби це могло захистити їх від дій радіації.

Паралельно, атомні технології почали застосовувати для виробництва мирної енергії. Атом здавався чистим і практично невичерпним джерелом енергії. Однак, дві аварії на атомних станціях, перша у 1979-му році в американському штаті Пенсільванія, та друга у 1986-му році в українському Чорнобилі, нагадали світові про страшну небезпеку атома.

Щоправда, ті трагедії почали забуватися поки землетрус не пошкодив атомну станцію в Японії. У ці дні мешканці планети знову замислилися, який вплив має радіація на організм людини.

Джеральд Епстейн з американської асоціації популяризації науки, каже, що люди переважно не усвідомлюють наскільки багато радіаційного випромінювання їх оточує у сучасному світі.

Подорожуючі щоразу отримують невелику дозу радіації, проходячи в аеропорт. Коли літак набирає висоту, його пасажирів опромінюють космічні проміні в атмосфері.

Природна радіація існує у камінні з якого будують житло та у ґрунті навколо нас. Пацієнти лікарень опромінюються, роблячи рентген чи комп’ютерну томографію. Радіація існує навіть у фруктах та овочах.

«Частина калію, який ми споживаємо з овочами – радіоактивна, оскільки походить з рослин, що отримують випромінювання від ґрунту в якому ростуть», – Джеральд Епстейн.

Незабаром після аварії на АЕС в Японії, американці почали розкуповувати йодований калій, який на думку багатьох допомагає виводити радіоактивні елементи з організму. Однак, Джеральд Епстейн ставить під сумнів ефективність цих ліків:

«Користь від цих ліків може буде меншою, ніж шкода, яку ці таблетки можуть нанести».

Аварія на АЕС в Японії вкотре підкреслила небезпеку, пов’язану з атомною енергетикою. Однак, якщо відмовитися від атомних станцій, людству доведеться шукати інші шляхи, як задовольняти зростаючі потреби в енергії. А усі інші джерела видобутку енергії, доступні нам сьогодні, мають свої недоліки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG