Спеціальні потреби

Японська влада евакуює мешканців околиць АЕС


Японські атомні електростанції все ще становлять велику загрозу для населення
Японські атомні електростанції все ще становлять велику загрозу для населення

У Японії тривають відчайдушні спроби охолодити пошкоджені землетрусом реактори атомної електростанції Фукусіма-1. Влада не відкидає можливості часткового сплавлення паливних стержнів одного з реакторів і викиду в атмосферу значної кількості радіації. Втім, запевняє, що нагрівання вдалося зупинити.

Тим часом у вівторок у Японії знову були зафіксовані підземні поштовхи, а на станції Фукусіма-1 пролунав третій вибух.

Прем’єр-міністр Японії визнав, що рівень радіації може бути дуже високим. Генеральний секретар японського уряду Юкіо Едано звернувся до населення:

«Ми говоримо про рівень, який може завдати шкоди здоров’ю людини. Але я б хотів, щоб всі сприйняли цю інформацію спокійно».

Юкіо Едано каже, що ймовірною причиною вибуху стало перенагрівання паливних стержнів у реакторі четвертого енергоблоку:

«Ми шкодуємо, що дозволили температурі піднятися надто високо. Ми подвоїмо наші зусилля, аби ситуація не погіршилася, а покращилася настільки, наскільки це можливо».

Едано повідомив, що після зафіксованого одразу після вибуху високого рівня радіації, її рівень протягом дня почав спадати:

«Звичайно, ці цифри нас занепокоїли, але це був тимчасовий показник – майже негайно після аварії. Зараз рівень спадає».

Тим не менше з електростанції вперше був евакуйований весь персонал, окрім 50 працівників. Місцевих мешканців у радіусі 30 кілометрів навколо атомної електростанції закликали залишатися в домівках та щільно зачинити вікна, аби ті не пропускали повітря. 70 тисяч мешканців вже евакуйовано з небезпечної зони. Над територією також оголошено зону заборони польотів. Едано визнав, що проблеми з охолодженням виникли також на п’ятому та шостому енергоблоках, на яких у вівторок трохи впала температура.

Цього ж дня французьке агентство з ядерної безпеки присвоїло ситуації на «Фукусіма -1» шостий з семи можливих рівень ядерної небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій. МАГАТЕ раніше присвоїло енергоблоку четвертий рівень небезпеки за цією ж шкалою.

У японських містах спостерігається паніка. Люди скаржаться, що ніхто не говорить їм що відбувається насправді. На шляхах, що ведуть вглиб острова – довжелезні пробки, на заправках не вистачає пального. У містах розташовуються центри перевірки рівня радіації.

Навіть в Токіо, яке знаходиться за 270 кілометрів, зафіксоване незначне підвищення рівня радіації. Утім, представники влади повідомляють, що цей рівень не становить загрози здоров’ю людини.

У вівторок зранку Державний секретар Гілларі Клінтон зустрілася з міністром закордонних справ Японії, який подякував їй за допомогу, яку надають США. На прохання японської сторони, до країни відправилися ще вісім експертів американської Комісії ядерного спостереження.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG